729x90

Všehochuť

Proč to nejde?

17. září 2013 v 9:21 | Monika Bukáčková
Začátkem semestru jsem se začala čím dál více setkávat s jistým fenoménem, nad kterým mi zůstává rozum stát. I po zahájení semestru se někteří učitelé potýkají s kapacitními problémy svých seminářů, ale i přednášek. Jak je to možné?

Zpátky v zaběhnutých kolejích

17. září 2013 v 8:57 | Monika Bukáčková
Po prázdninách, době lenošení, občasné, ale příjemné nudy a chvilkám s mým Milým, přišel dlouhoočekávaný a zároveň obávaný okamžik - začátek semestru. Po roce se setkám se spolužáky, jejichž jména jsem částečně zapomněla a zapadnu opět do českého školství. Tento rok však naposledy.

LŽŠ: Sbohem a možná za rok na viděnou

29. srpna 2013 v 16:06 | Monika Bukáčková
Místo vstávání v sedm jsme si dnes nařídili budíka ještě o hodinu dřív. Musíme totiž sbalit své saky paky a vyklidit pokoj. Je to tak. Týden utekl jako voda a před námi je poslední den, poslední společné posezení, poslední host a poslední jídlo v hostinci. Tak s chutí do toho.

LŽŠ: Tisk se loučí

27. srpna 2013 v 11:52 | Monika Bukáčková
V sobotu jsem vstávala se zvláštním pocitem v žaludku. Dnes máme odprezentovat naši celotýdenní práci a ukončit tak letošní ročník LŽŠ. Zároveň mě však čekala obávaná moderace večerní přednášky s Matějem Huškem. Pocity jako úleva a nervozita se tak nešťastně mísily.

LŽŠ: A tisk finišuje

24. srpna 2013 v 7:29 | Monika Bukáčková
Ranní porada byla tentokrát jen velmi krátká a zbytek času jsme všichni dodělávali své rozpracované články. Já kontrolovala reportáž s panem Závozdou a chystala se na nelehký úkol. Přepsání včerejšího rozhovoru do alespoň trochu úhledné formy.

LŽŠ: Velmi plodný den

22. srpna 2013 v 23:13 | Monika Bukáčková
Ráno se vstávalo zase o trochu hůře, než to předešlé, ale nakonec jsem stejně jako vždy byla už před osmou připravena v redakci. Dopoledne mě čekala jen oprava článku pod vedením lektorky Pavči a příprava večerního rozhovoru.

LŽŠ: Když jde práce hezky od ruky

21. srpna 2013 v 21:02 | Monika Bukáčková
Dnes v šest ráno mě probudila zima. Šla jsem tedy zavřít okno a vzít si deku navíc. Netušila jsem, co tím ale rozpoutám. Moje spolubydlící si moje vrtošení asi špatně vyložila a bleskově vstala. V tu chvíli já už zase v polospánku ležela a vychutnávala příjemné teplo.

LŽŠ: A jde se do terénu

20. srpna 2013 v 22:11 | Monika Bukáčková
Jak už tomu bylo předchozího dne, setkala se naše malá simulovaná redakce opět v osm hodin v naší zasedačce. Tentokrát se nekonalo kázání, ani nám nebyly uděleny cenné rady. Místo toho jsme dostali telefon, diktafon či notebook a šlo se makat.

LŽŠ: Co že mám dělat! A to jako sama?

19. srpna 2013 v 22:42 | Monika Bukáčková
Budíček přesně o sedmé a hned se pustit do práce. V osm se konala schůze našeho týmu Tisk a my byli teoreticky poučeni o základních pravidlech žurnalistiky. Asi hodinu nato tyto základní pravidla na praktickém příkladu rozbořil hned první host.

Letní žurnalistická škola a první dojmy

18. srpna 2013 v 21:39 | Monika Bukáčková
Dnes jsem o půl deváté ráno nasedla s mým zbrusu novým minikufříkem do vlaku směr Havlíčkův Brod a vydala se na letní žurnalistickou školu (LŽŠ). Dneškem měl započít náš týdenní souboj a snaha přiblížit se co nejvíce pravému žurnalistickému řemeslu. Míchaly se ve mně pocity jako nervozita, strach a očekávání.
 
 

Reklama