729x90

Všehochuť

Život jako v šuplíku

19. května 2016 v 19:41 | Monika Bukáčková
Po dlouhé době mám prázdniny. Nemusím pořádně do školy, do práce, nemám žádné povinnosti ani pořádné plány. Moje rána jsou líná, odpoledne roztahaná a noci se protahují do pozdních hodin. Bylo to tak vždycky, nebo ne? Copak to někdy bylo jinak? Jak dlouho je to vlastně od té doby, co jsem si užívala proměnlivé počasí Sarajeva? Teprve tři týdny?! To nemůže být pravda.

Konec se blíží, už jen vytrvat

26. listopadu 2014 v 22:16 | Monika Bukáčková
Po téměř třech let pochybného studia žurnalistiky se blíží konec mého snažení. Dálkové studium jsem pojala doslovně a z téměř tří let jsem v budově školy strávila necelé dva semestry. Teď už však probíhám cílovou rovinkou a jen stěží si dokážu představit, že celé tohle trápení zakončím s diplomem v ruce.

Závěr mého snažení aneb Polemika nad Erasmem

18. února 2014 v 19:49 | Monika Bukáčková
Po několika měsících online přednášek, velmi zajímavém výletu do Bruselu a nemalém trápení s tématem článku jsem nakonec vyplodila něco, co asi zřejmě úplně nesplňuje zadanou formu, nicméně jsem se vyřádila a konečně dala na papír svoji nespokojenost. Jaký je Váš názor?

Jak vyhrát nad nervozitou?

28. října 2013 v 15:47 | Monika Bukáčková
Zpocené ruce, třesoucí se hlas, červené fleky na obličeji a krku a nezastavitelné pocení. Snad každý jednou zažil alespoň některý z výše uvedených symptomů právě v souvislosti s nervozitou. Já je zažila všechny najednou při dlouho očekávané a obávané prezentaci z angličtiny.

Halloween už je za dveřmi

28. října 2013 v 15:12 | Monika Bukáčková
V posledních dnech jsem se neustále motala v kolotoči, který se zastavil až poslední dny. Zmítání mezi školou a ostatními zájmy a povinnostmi mělo za následek nejen vyčerpání a únavu, ale i scvrknutí mého, jinak nafukovacího, žaludku. Po úspěšné prezentaci do angličtiny, která mi dlouhé dny nedala spát, je tu ještě jeden krizový moment. Halloweenská párty.

Překladatelský maratón

12. října 2013 v 12:35 | Monika Bukáčková
Tento týden mě čekala pořádná dřina. Do poslední chvíle jsem si toho však nebyla vědoma. Protože jsem si zapsala blokový seminář, šly některé (popravdě většina) semináře a přednášky trochu stranou. Od úterý do středy k nám do Brna zavítala moje bývalá učitelka z Regensburgu Frau Kallert a s ní i další experti v oblasti překladu.

První den ve škole

6. října 2013 v 18:26 | Monika Bukáčková
Po roce dálkového studia žurnalistiky jsem poprvé navštívila blokové semináře a přednášky. Loni jsem všechno zvládala dálkově v pravém slova smyslu, ale už jsem se těšila na FSS. Je to opravdu tak jiné jak filda?

Nechutný rituál

1. října 2013 v 8:48 | Monika Bukáčková
V pondělí se v Pux Pubu konala akce RádiaR, kde se sešli jak ostřílení studenti z řad moderátorů, techniků nebo organizátorů, tak i úplní nováčci jako já a celý náš realizační tým. Akce byla spojena i s přijetím oněch nováčků, což se samozřejmě neobešlo bez nechutného příjimacího rituálu. Bléé.

Že by nová zkušenost?

26. září 2013 v 13:45 | Monika Bukáčková
Krátce po návratu z letní školy jsem se trochu poohlédla po nějaké žurnalistické stáži nebo praxi. Jelikož mi bylo jedno, v jaké oblasti se stáž bude odvíjet, rozhodila jsem sítě hodně zeširoka. Jednoho dne konečně přišla pozvánka na pohovor a to do studentského RádiaR.

Univerzitní tělocvik - skok do neznáma

19. září 2013 v 16:39 | Monika Bukáčková
Desátého září jsem stejně jako stovky jiných studentů Masarykovy univerzity absolvovala jeden z nejlitějších bojů vysokoškolského studia. Boj o tělocvik. Vybrat si z desítek možností, kam se řadí i žonglování nebo inline bruslení, je teprve začátek. Pravá bitva vypukne vždy přesně v 17:00.
 
 

Reklama