729x90

Erasmus

Co mi bude chybět - město

29. července 2013 v 9:00 | Monika Bukáčková
Vedle univerzity jsem samozřejmě spoustu času trávila ve měste. Ať už sama, s milým nebo s přáteli jsem objevovala všechny zákoutí úžasného Regensburgu a vychutnávala si každý moment.

Co mi bude chybět - Uni

27. července 2013 v 9:00 | Monika Bukáčková
Mezi hlavní věci, které mi zde v Regensburgu budou chybět patří dozajista univerzita. Vždyť jsem tu trávila spoustu času, zažívala chvíle úspěšné i neúspěšné, našla přátele a především nasávala atmosféru.

Co mi bude chybět - kolej

25. července 2013 v 9:00 | Monika Bukáčková
Vedle univerzity jsem většinu času trávila ve svém pokoji na koleji. Hlavně proto, že to bylo asi jen pět minut pěšky od samého srdce kampusu. I když se nedá mluvit o luxusu, byl tu jistý klid, který samozřejmě částečně, i se všemi plusy i mínusy, budu postrádat.

Servus Regensburgu!

24. července 2013 v 10:00 | Monika Bukáčková
Je přesně deset hodin regensburského času a já právě předávám svůj pokoj Hausmeisterovi a definitivně se tak loučím s kolejí Thomaheim. Deset měsíců života sbalených ve dvou kufrem, jedné tašce a množství menších příručních zavazadel. Bylo to tu fajn.

Poslední pracovní den

22. července 2013 v 16:32 | Monika Bukáčková
V úterý jsem si naposledy navlékla černé triko s nápisem BOXFIT, jela na Donaustaufer Straße a rozdávala úsměvy a mléčné shaky jako recepční a obsluha v jednom. Po osmi měsících ustavičných dohadů se šéfem starším, nepochopených vtípků od šéfa mladšího a dotazů na můj přízvuk jsem dala práci adieu.

Poslední snídaně...

15. července 2013 v 22:15 | Monika Bukáčková
Po kratší odmlce nakonec domluvená schůzka s rodinkou Pölzcových (jak typicky německé jméno), u kterých jsem téměř půl roku vypomáhala, opravdu klapla. V neděli před prací jsme se měli sejít v bistru Rosarium na poslední posezení.

První loučení

11. července 2013 v 23:11 | Monika Bukáčková
Dneškem pokračovala šňůra mých "naposledy" tady v Regensburgu. Tentokrát byla na programu poslední návštěva u rodinky, kde jsem několik měsíců docházela uklízet. Upřímně mi bude docela chybět.

Tik tak

8. července 2013 v 0:31 | Monika Bukáčková
Červen se přehoupnul a já vkročila do posledního měsíce svého života v Regensburgu. Dny a týdny nebezpečně uhání a já se snažím dohnat všechno, co jsem za posledních deset měsíců nestihla. Místo toho si ale uvědomuju, že většina věcí, které tu prožívám, je nejspíš naposledy.

Knedlíkové šílenství

24. června 2013 v 8:22 | Monika Bukáčková
Nastal den D. Po výborné cibulačce, ukrajinském boršči a bezkonkurenčním haluškám přišla řada na staré dobré ovocné knedlíky. Tentokrát v režii dvou Monik za pomoci naší poskytovatelky azylu a kuchyňského náčiní Zuzky. Nechť bitva započne.

Léto v Regensburgu

22. června 2013 v 7:45 | Monika Bukáčková
Deštivo a zataženo vystřídaly tropická vedra a obloha jako vymetená. Není proto divu, že jsme se rozhodli uspořádat historicky první venkovní grilování. A kde jinde než na Jahninselu!
 
 

Reklama