729x90

Cestou necestou

Cesta zpátky

2. února 2014 v 19:10 | Monika Bukáčková
Po dvou dnech strávených v Bruselu ve společnosti odborníků na problematiku EU, s dobrým jídlem a záhadnou sprchou na pokoji, bylo na čase pokusit se vrátit zpátky do Česka. Po menších komplikacích jsem si zařídila jízdenku z Prahy do Brna, odvoz z letiště a modlila se, aby všechno klaplo tak, jak má.

Jak příjemně strávit čas na letišti

30. ledna 2014 v 12:00 | Monika Bukáčková
Po našem nepovedeném odletu do Bruselu nás čekalo asi 5-6 hodin čekání na další letadlo. Co sakra budeme dělat? Prozíravý personál letiště chytře odtušil, že jsme nestihli oběd s Garethem, a věnoval každému 400 korunovou poukázku na jídlo jako odškodnění za zpožděný let.

Proč jsem vlastně letěla do Bruselu?

30. ledna 2014 v 10:38 | Monika Bukáčková
O ne zcela podařeném letu do hlavního města Belgie a EU jste se mohli dočíst v minulém článku zde. Proč se ale tato strastiplná cesta konala? Všechno začalo už v září.

Jak se nejlépe dostat do Bruselu? Letadlem určitě ne!

28. ledna 2014 v 16:58 | Monika Bukáčková
Ve 4:45 se horko těžko pokouším vyhrabat z postele a při tom se mi vybavuje vše, co me dnes čeká. Cesta se Student Agency do Prahy - cesta na letiště - let do Bruselu. A ta představa se mi ani trochu nelíbí. Jak se mi původně myšlenka strávit tři dny v Bruselu na náklady Evropské komise líbila sebevíc, teď převládá pocit poněkud negativnější.

Salzbursko v kostce - Cesta domů

17. srpna 2013 v 11:33 | Monika Bukáčková
Po noci strávené šikmo z kopce jsme se naposledy podívali na úžasný vodopád, zaposlouchali se do jeho hučení a honem honem naskočit do auta a vyrážíme. Čekala nás dlouhá zpáteční cesta, ale i návštěva Orlího hnízda v mém oplakávaném Bavorsku. Takže huráááá.

Salzbursko v kostce - Den třetí

7. srpna 2013 v 18:19 | Monika Bukáčková
Následujícího dne jsme se konečně dočkali krásného počasí, což perfektně vyhovovalo našemu plánu, navštívit Zell am See. Harolda sbalit, zuby vyčistit a může se vyrazit na cestu.

Salzbursko v kostce - Den druhý

6. srpna 2013 v 8:32 | Monika Bukáčková
Po noci strávené v Haroldovi oba dva rozhýbáváme ztuhlé klouby a bolavá záda. Během naší první noci ve stanu vypluly na povrch některé mouchy, které je ještě třeba vychytat. Nicméně po prvotním praskání našich obratlí se konečně dostáváme do stavu, kdy se můžeme hýbat a opět vyrážíme. Tentokrát směr Bad Gastein.

Salzbursko v kostce - První den

5. srpna 2013 v 19:04 | Monika Bukáčková
Po návratu z Regensburgu mi začalo být Česko opět trochu malé a já zatoužila po zvuku němčiny. Můj Milý zas zatoužil po jeho milovaných Alpách, a tak jsme se rozhodli vyrazit do Rakouska a pořádně prozkoumat Salzbursko. Nejdřív jsme vymysleli bojový plán, zakoupili přístřeší (náš zbrusu nový stan jménem Harold), natankovali plnou a mohlo se razit!

Drážďany: Prostě nádhera

29. srpna 2012 v 22:15 | Monika Bukáčková
Po děsivé bouřce a několika nočním zásahům hasičů či záchranky, které nám nedaly spát, jsme se vydali další den na obhlídku města. Už na první pohled bylo jasné, že uvidíme zcela něco jiného než Berlín.

Berlín 3/3: Návrat do pekla

26. srpna 2012 v 9:00 | Monika Bukáčková
Poslední den v Berlíně jsme se vydali trochu za město a na mé přání jsme si vyjeli do koncentračního tábora Sachsenhausen. Ráno jsme dali pápá hotelu a s pomocí naší GPS se vydali na cestu.
 
 

Reklama