729x90

Au-pair

Sbohem Grube. Bylo to...jiné

18. srpna 2012 v 10:05 | Monika Bukáčková
Je to tady. Konec mého soužití s německou rodinkou. Přemýšlím, jak bych celý pobyt zhodnotila, a melou se ve mně smíšené pocity. Na jednu strany spousta nových zážitků, zdokonalení v jazyce, poznání jiného stylu života a na straně druhé každodenní souboje s malým vetřelcem, nepřejícné počasí a občas i dlouhé chvíle.

Poslední večeřě

18. srpna 2012 v 0:17 | Monika Bukáčková
Nemám ráda zdlouhavá a nepříjemně sentimentální loučení. Marně hledám slova pro vyjádření pocitů a zároveň nechci přehrávat srdcervoucí divadlo. Proto, když nastal předvečer mého odjezdu, jsem se děsila nečekaného uzavření jedné kapitoly mého života. Objímání, slzy a přehnaná slova díků nejsou nic pro mě.

Co bylo na tomhle dobrodružství TOP

15. srpna 2012 v 12:26 | Monika Bukáčková
Zkušenost jako au-pair mi přinesla mnoho nových zážitků. Některé stojí za zmínku méně, některé nezapomenu do konce života. Co patří do mé topky, ať už v dobrém nebo špatném slova smyslu? Tak se na to podíváme:

Ab ins Zoo!

14. srpna 2012 v 21:19 | Monika Bukáčková
Dneska jsem povolána, abych strávila celý den s Jaminou v ZOO. Celý den? Sama? V ZOO? No tak fajn. Úkolu jsem se zhostila statečně, i když s menšími obavami o mé duševní a její fyzické zdraví. Nakonec vše dopadlo mnohem lépe, než jsem si ve svých příšerných představách malovala.

Hurá na návštěvy

12. srpna 2012 v 21:03 | Monika Bukáčková
Za posledních pár dní jsem zažila tři návštěvy na třech různých místech. Během nich jsem měla možnost poznat nové lidi, zvyky a opět si rozšířit obzory.

Bojový plán je u konce

11. srpna 2012 v 9:00 | Monika Bukáčková
Tak hotovo. Plán cesty namyšlen a já konečně můžu zase volně dýchat. Po několika dnech, kdy jsem se krčila nad plány měst, průvodci a googlemaps, mám hotový bojový plán mého/ našeho poznávání Německa.

Ach ty protivné zvyky

8. srpna 2012 v 11:05 | Monika Bukáčková
Za dva měsíce si člověk vybuduje negativní postoj vůči určitým věcem. Zná to každý. Prostě vám začne po určité době lézt na nervy jistý zlozvyk, který dotyčný dělá zas a znova. No a tady jsou protivné zvyky mých dětiček, které mě lehce vytáčí.

Au-pair se chýlí ke konci. Já ale jedu dál!

6. srpna 2012 v 12:47 | Monika Bukáčková
Můj pobyt se pomalu chýlí ke zdárnému konci. Jenže mě se to Německo nějak opouštět nechce. Abych tak předešla kulturnímu šoku ze špinavých ulic, nepříjemných lidí a nekvalitních potravin, rozhodla jsem se návrat neuspěchat a trochu si procestovat metropole. Abych však přivykla české kultuře, podniknu toto objevování se svým Milým. A cíl? Berlín - Drážďany - Praha - můj pokojíček.

Konec očistce?

4. srpna 2012 v 12:47 | Monika Bukáčková
Abych trochu pozvedla atmosféru a nezaměřovala se jen na moje stížnosti ohledně jídla a peněz (což však nepovažuji za nedůležité!), chtěla bych poznamenat pozitivní vývoj mého vztahu s Jaminou. Nerada bych tuto novou proměnu zakřikla, ale po šesti týdnech společného soužití pozoruji jistou změnu v jejím chování.

Záhadný balík aneb Jak jsem si osladila život

2. srpna 2012 v 12:04 | Monika Bukáčková
Za tu dobu, co jsem tu, jsem odeslala spoustu pohledů, jeden vzkaz v láhvi a dokonce i doporučený dopis. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že dostanu na oplátku něco já (kromě dlouho očekávané karty). A nebyl to jen tak ledajaký dopis, ale dokonce BALÍK!
 
 

Reklama