729x90

První poslední...

8. dubna 2016 v 10:55 | Monika Bukáčková |  Sarajevo
Je to tady. Cílová rovinka, velké finále a pak vidimo se a zase zpět do reality. Ještě tři týdny. Tři týdny skvělého života se skvělými přáteli ve skvělém městě se skvělou prací. Ok, ne všechno je tu perfektní a s pousta věcí se mi tu nelíbí, ale generell je to tu super. Ale všechno končí. A právě včera byl začátek konce.


Poslední Stammtisch. Na německý Stammtisch jsem šla hned druhý týden v Sarajevu. Téměř nikoho jsem tu neznala a překonala samu sebe. Šla na akci sama. Šla sama a doufala, že se mě někdo "ujme" a všechno bude fajn. No a přesně to se stalo. Stammtisch je úžasné místo pro nalézání nových kontaktů mezi těmi, kdo rádi šprechtí německy. Od té doby jsem nepropásla jedinou možnost účastnit se jakékoliv akce, kterou DAAD organizovalo. Stammtisch mi pomohl sehnat publikum pro můj projekt, najít nové přátelé, poznat Kino Meeting Point a celkově prostě hodit všechny trable za hlavu a jen si užívat bezva společnost.

První sbohem. Nejsem jediná, kdo měl Sarajevo jako dočasný domov. Dominik už zítra touhle dobou bude kodrcat po bosenských silnicích směr Srbsko - München - Regensburg. Je to zvláštní pocit. Každý, koho jsem tu potkala, utvářel podstatu samotného Sarajeva. Jen díky lidem, které jsem tu poznala to tu je takové. Nedokážu si představit, že za tři týdny dám já sbohem Sarajevu, Eně, Selmě, Andrei, fakultě a všemu, k čemu jsem si tu vytvořila tak blízký vztah. Všichni mi říkají, že se vrátím. Ráda bych jim věřila, ale jak život zapadne zase do starých kolejí, vzpomínky vyblednou a nahradí je každodenní starosti a zas ta krutá realita. Ale třeba ne. Třeba jsem se změnila a místo sezení doma v Česku nebo ve Vídni čas od času vyrazím navštívit své kamarády - i kdyby to mělo být v Bosně, Německu nebo kdekoliv jinde na světě.

Tak snad se mi to tentokrát podaří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama