729x90

Wanna get a job?

15. března 2016 v 23:04 | Monika Bukáčková |  Sarajevo
Bosna se neslavně pyšní až 60% nezaměstnaností. Lidi tu posedávají raději u dobré kávy, berou sociální dávky a naříkají (stejně jako u nás doma), že práce není a hůř být nemůže. Já tu jsem zatím jen jeden měsíc, ale moje zkušenost je doposud diametrálně odlišná.


První práce mi spadla do kapsy, když jsem se s kamarádkou Enou sešla na kafi. Slovo dalo slovo a ona mě poprosila, jestli bych za ni nemohla převzít dva kurzy. Prý začátečníci. A že jí tím zachráním zadek. No tak proč ne? Po prvotním šoku mi došlo, že nabídka je myšlena zcela vážně a já tak začala zcela náhodně pracovat v jazykové škole Akademika. A docela jsem se tam už zabydlela. Moje skupinky už jsou mezitím schopné představit se, nakoupit, telefonovat a vyprávět o sobě i své rodině. No není to paráda?

Šéfka Svjetlana je fajn ženská, která se nebrání jakýmkoliv návrhům a ráda vyjde vstříc mým požadavkům. Padly jsme si dokonce tak, že mi nabídla, abych po tomhle kurzu vedle i ten navazující (i když jen necelý měsíc) a pokud prý nebudu mít v létě co dělat, otevře tu pro mě intenzivní kurz němčiny. To zaplníme! Její nabídku téměř s určitostí odmítnu, ale i tak mě tak nějak potěšila.

V kurzu se setkávám s nejrůznějšími lidmi - mladými, staršími, studenty, pracujícími, nezaměstnanými, nadanými, zabedněnými. Mezi ty nadané, pracující a mladší patří i Maja, která mě jednoho krásného večera oslovila s nabídkou. Firma pro kterou pracuje expanduje na český trh (konkrétně do Liberce) a potřebuje nějakého člověka na překlad reklamních materiálů a pracovních nabídek. Slovo dalo slovo a už jsem byla na pohovoru s jejím šéfem, který mi vysvětloval vizi firmy a že prý se těší na spolupráci.

Jsem trochu otřesená, že jsem na něco takového kývla. Překlady jsem ještě nikdy nedělala a navíc angličtina, není zrovna moje silná stránka. Ale do češtiny to asi nějak zvládnu. Navíc, když jsem před oním sympatickým Britem, který vedl pohovor, zmínila, že mám vystudovanou žurnu a jakous takous praxi z reklamky, nadšením se mi tam málem roztekl. No co už? Prachy na ruku v markách, dokud jsem v Sarajevu a v eurech hezky na účet, až se vrátím do Vídně. Docela dobrá dohoda.

Tak jsem zvědavá, jestli z toho něco bude, ale zatím si tu po pracovní stránce rochním blahem. Když k tomu člověk přidá i ty milé kolegy, není si rozhodně na co stěžovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama