729x90

LŽŠ: A tisk finišuje

24. srpna 2013 v 7:29 | Monika Bukáčková |  Všehochuť
Ranní porada byla tentokrát jen velmi krátká a zbytek času jsme všichni dodělávali své rozpracované články. Já kontrolovala reportáž s panem Závozdou a chystala se na nelehký úkol. Přepsání včerejšího rozhovoru do alespoň trochu úhledné formy.


Po lehkých úpravách v reportáži jsem si nasadila sluchátka a jela jak závodní písařka. Hlavně zachytit všechno důležité, co mi o sobě a své práci pan Schubert řekl. Jelikož to byl člověk hovorný, bylo toho docela dost. Když jsem měla dopsáno, podívala jsem se na to dílo a málem se rozbrečela. Téměř nic se nedalo použít v původní verzi.

Pan Schubert po dvaceti letech učení češtiny mluvil opravdu výborně, jen s minimálním počtem chyb, ale přece jen bylo jeho vyjadřování kostrbaté, jednodušší a mnohdy i syntakticky nepřijatelné. Dala jsem se tedy do modelování rozhovoru takovým způsobem, aby byla zachována osobnost pana Schuberta, ale zároveň i srozumitelnost a lehká pochopitelnost pro čtenáře.

Asi ve čtvrt na jednu jsem byla po obědě a hotová s rozhovorem, který se po debatě s Petrem Závozdou jen trochu pospřeházel. Stihla jsem tak ještě přednášku o sociálních sítích, kterou organizovala opět ČT. Potichu jsem se vkradla do místnosti, kde už dobrou půlhodinu všichni poslouchali a co to nevidím. Mladého, hezkého, sympatického blonďáka místo postaršího reportéra. Hmm, to si nechám líbit.

Přednášku o možnostech využívání sociálních sítí v médiích a jejich užitek pro komunikaci s voliči, diváky nebo čtenáři jsem si tak zpestřovala pěkným výhledem. Nejen já jsem sdílela tento pocit a jakožto místnost plná bab dostal pan přednášející naši plnou pozornost.

Další na progrramu byla beseda s Maike Freytrag, která se na německém velvyslanectví v Praze věnuje česko německým vztahům a jejich utužování a prohlubování. Velmi sympatická mladá paní nás všechny přivítala v obstojné češtině, ale potom po omluvě a vymluvení se na svoji malou slovní zásobu pokračovala v němčině.

Mezi odpolední a večerní přednáškou jsme měli volno na oběd, které jsem tentokrát maximálně využila, protože veškerá práce už byla hotova a na mě čekala jen zítřejší moderace. V sedm už jsme ale museli být nastoupeni na radnici, kde nás hostil pan Mirko Hempel z nadace Friedrich Ebert Stiftung. Pohovořil o svém názoru na sociální demokracii v Česku a Německu a poskytl obrázek České republiky očima někoho, kdo procestoval celý svět a cení si všech lidských hodnot. Svobody pohybu, práva volit, možnosti studovat kdekoliv po světě a tak dále. Jeho přednáška byla velmi motivující a i díky jeho příjemnému projevu zajímavá.

Když pan Hempel skončil, večer byl ještě v plenkách a tak jsme se rozhodli zajít do letního kina na náměstí, kde se promítal film Největší z Čechů. Práci už z nás většina žádnou neměla, protože naši sekci tisk čeká už ZÍTRA prezentace naší týdenní dřiny před ostatními sekcemi. Než se ale budeme dohadovat nad prezentací odfrkli jsme si u netradičního filmu. Zkrátka takové pěkné zakončení pěkného dne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama