729x90

Eurotrip směr Bonn

15. ledna 2013 v 23:30 | Monika Bukáčková |  Erasmus
V pátek jsem pobalila kartáček na zuby, foťák, dobrou náladu a vydala se společně s několika dalšími šťastlivci do Bonnu na pedagogický seminář. V praxi to znamenalo nekonečnou jízdu vlakem, nevyčerpatelné zásoby jídla a multikulturní osazenstvo. Ale nepředbíhejme...


Můj plán do vlaku: učit se a číst povinnou četbu, totálně zkrachoval. S Katkou a Mončou jsme prokecaly celou cestu a mezitím, dokud bylo světlo, vzdychaly nad krásnou krajinou. Tu je hrad, tady zřícenina a támhle bude asi vinice. Přestup ve Frankfurtu jsme taky zvládly na výbornou a před čtvrtou už jsme byly v Bonnu.

První zastávkou bylo, jak jinak, turistické centrum, kde jsem nabraly mapy města a tramvajových (vtipné to slovo: tramvaj :D) linek a udělaly fotky s Beethovenem. Mezitím naše bystré zraky zmerčily slevy, které nás nepřetržitě odváděly od památek a opravdu "důležitých" míst. No nic, teď musíme do hotelu, podívat se, jak budeme následující víkend bydlet.

S Mončou sme ukořistily společný pokoj, protože naše Káťa prostě musela vidět....už nevím co, ale rozhodně ji to děsně zajímalo. Pokoj byl třikrát větší než můj "minibyteček" na koleji a měl dokonce přístup na balkon. Celou oblast jsme pečlivě zdokumentovaly, než se na postelích a sedačkách vytvořil bordel a vychutnávaly si chvíli pohody. Ale jen do té doby něž Monča objevila první závadu.

Naše jediné okno nešlo zavřít. Po několika minutách neuvěřitelně vtipných pokusů, jak okno utěsnit, a asi milionu fotek, které tento pokus provázely, jsme došly na další obří závadu. Roleta nejde stáhnout až dolů! Holt jsme se pro tento víkend musely spokojit s potenciálními čumily, kteří nám mohli okukovat naše skvostné kotníky a palce na nohou.

Po šťastném příchodu Katky jsme se odebraly do města okouknout samozřejmě památky a nějaký ten obchůdek. A tak začíná Eurotrip! První zastávka: obchod vše za euro, kde nakupujeme neuvěřitelně výhodné zboží, které ani jedna nepotřebujeme (ne to bych kecala, všechno se hodilo!). Trip po eurových slevách pokračoval i ve městě, kde jsme všechny tři ukořistily bolerko, které jsme si díky neodolatelné ceně prostě musely koupit.

Sem tam jsme se podívaly i na nějakou pamětihodnost, abychom nebyly za úplné barbarky, ale zraky nám stejně pořád klouzaly ke slevám a blýskavým výlohám. Až nám začaly zimou odumírat končetiny, rozhodly jsme se hodit zpátečku a vrátit se zpět do hotelu, kde se Katka mohla zahřát a my s Mončou kvůli otevřenému oknu zachumlat do dvou peřin. Kdybychom tak věděly, co nás ten víkend potká...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama