729x90

Salzburg

17. prosince 2012 v 16:19 | Monika Bukáčková |  Erasmus
V sobotu jsme vyrazili na dlouhoočekávaný výlet do Salzburgu. Počasí však mělo být všelijaké, a tak jsem nechtěla nic podcenit.


Oblečená asi do čtyř vrstev alá styl cibule jsem se odhodlaně vydala v brzkých ranních hodinách na nádraží. Když v tom, co to? Místo toho, abych šla tak jedu. Na chodníku je asi centimetrová námraza a já se jen horko těžko škrábu do mírného kopečku na autobus. Jen aby ty vlaky neměly zpoždění.

Na nádraží se jen nevěřícně koukám na vývěsní tabuli. Zpoždění 30 minut. To snad není pravda. Aspoň si tak sním svačinu skládající se ze tří preclíků a zkrátím tak čekání na vlak. Od holek dostávám zákaz přemýšlení, jelikož jsem údajně způsobila ono zpoždění vlaku. Jak je libo...

Před nástupem se mi povede kuriozním způsobem ztratit naušnice, když při jednom nerozvážném pohybu vystřelí do uzavřeného schodiště. Poté jsem Mončou upozorněna, že mi z tašky kape voda. Po otevření kabelky zjišťuji, že jsem zřejmě neutáhla pořádně flašku s vodou a tak mám teď v kabelce malé brouzdaliště. No to nám to hezky začíná...

Cesta vlakem proběhne v klidu, i když nestihneme v Mnichově spoj a na cestě do Salzburgu má druhý vlak opět zpoždění. Počasí se navíc zbláznilo a celé dopoledne mírně a nepřetržitě prší.

Mine čas naší prohlídky a my pořád sedíme ve vlaku a jen odhadujeme, jak bude probíhat naše další improvizace. Kolem jedné jsme konečně na nádraží v Salzburgu, kde nám uteče naše tutorka a pak nám nadá, že jsme se jí nedrželi. No jo, šedesát lidí udělalo stejnou chybu. Jaká to náhoda.

Za chvíli dojdeme k paní průvodkyni, která s námi chce dvouhodinouvou prohlídku stihnout za necelou hodinu a navíc se zřejmě rozhodla, že ji uslyší jen ti vyvolení. V dešti tak posloucháme nervózní a nesrozumitelný výklad a mezitím se snažíme pořídit jakš takš fotky okolí. Po nějaké době se od skupinky odtrhneme a Salzburg obhlížíme samy.

Jelikož jsme však na kst promočení hledáme nějaké útočiště, kterým se nám stane Burger King a horká čokoláda. Agnieszka mezitím ztratila náladu a proměnila se v nervózní a docela na pohled nepříjemné stvoření, takže se od ní všichni radši drží dál.

Po tom, co se trochu ohřejeme si projdeme trhy, nakoupíme mozartovy koule a vydáme se na pomalou cestu zpátky na nádraží, kde doufáme, že na nás bude čekat vlak zpátky domů. Vlak kupodivu stíháme a pohodlně se usazujeme.

Ve vlaku panují smíšené dojmy. Ze Salzburgu a ze samotné prohlídky jsme sice moc neměly, počasí si z nás vyloženě dělalo prdel a ještě k tomu nám odpadl jeden člen skupiny, kvůli špatné náladě. Přesto se pokouším vidět celou věc pozitivně. Ještěže si teď dávám s výletováním pauzu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rakousky rakousky | Web | 17. prosince 2012 v 18:56 | Reagovat

Ahoj, chci jenom zpetny odkaz :) ... ale clanek jsem cetl, dobry, i kdyz byt vama jedu do predvanocni Vidne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama