729x90

Příprava projektu se už rýsuje

16. prosince 2012 v 17:20 | Monika Bukáčková |  Erasmus
V rámci projektu Europa macht Schule, kam jsem se přihlásila, proběhla nedávno schůzka nás zahraničních studentů se našimi učiteli, kteří budou naše projekty vést. Kdybych na to tak nezapomněla...


Večer si tak pohodlně sedím v pokoji a bujuju s dalším tectem, který mám překousat, když v tom mi zazvoní mobil. Po zvednutí se mi představí jistá Anna a ptá se, jestli se účastním projektu. Když přitakávám překvapí mě otázkou, zda jdu na informační schůzku. Kontroluju datum a omlouvám se za děravou paměť. Když mi navíc oznámí, že schůzka už je v plném proudu, popadnu kabát a kabelku a už jsem na cestě k uni.

Dojdu jen s menším zpožděním , podepíšu se, vyfasuju jmenovku a k tomu další, na kterou se nesmím dívat. Dojdu ke Kačce a ta mi obsah druhého lístečku prozradí slovy: "Proč tam máš napsaný Lady Diana?"

Probíhá představování žádků i učitelů a lepení lístečků na velkou mapu světa podle naší státní příslušnosti nebo vztahu k určitým místům. Poté vyfasují lístečky i ostatní a probíhá hledání našeho vedoucího.

Hledám v davu svého prince Charlese mezi postavami jako je Harry Potter, Minie Mouse a Kačer Donald. Nakonec najdu menší, obtloustlou, ženskou formu prince Charlese = moji poradkyni a třídní učitelku sedmé třídy gymnázia.

Paní učitelka mi na první pohled moc sympatická není. Podání ruky nenabídla a když jej naznačila, bylo to stylem leklá ryba. To nepůsobí moc dobře. Koukala se taky na mě trochu rozostřeně, tak jsem si říkala, jestli netrpí zvědavými očima nebo třeba nějakou jinou formou oční vady. Po chvíli se ale můj názor ustálil na neutrální dojem. Aspoň, že tak.

Hned jsem začaly probírat témata, která by si přála, abych s dětmi probrala. Navrhla literaturu a hudbu. S tímto výběrem jsem nemohla být spokojenější. Hned mě napadaly desítky možností, jak to celé pojmout. Časem jsme zařadily i témata film a divadlo a můj původní nápad tradice a svátky v Česku. Docela hezky se nám to začalo rýsovat.

V mezičase jsme museli absolvovat skupinové focení a jednu skupinovou hru s brčkami a vajíčkem, ale odměnou nám bylo občerstvení a džus. Pak proběhlo krátké rozloičení a příslib udržování mejlové komunikace. V lednu se setkám se třídou ještě před tím, než proběhne samotný projekt.

Prý to mají být zlatíčka. Jenom doufám, že to nebudou podobná třída, jako jsme byli my. Jinak mi pomáhej Bůh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama