729x90

Pečení cukroví a vínečko

10. prosince 2012 v 8:31 | Monika Bukáčková |  Erasmus
V pátek jsme se konečně s holkama rozhodly upéct nějaké to cukroví, abychom poctili vánoční atmosféru. Raději jsme začly už dopoledně a s dostatečnými zásobami vína. Jinak by to pečení taky nemuselo dopadnout.


Nejdříve jsme se měly sejít v počtu sedmia rozjet pořádnou dámskou jízdu. Agnieszka a Magda, ale odpadly hned ráno kvůli nějakým povinnostem. Zuzku jsem potkala po cestě s plnou igelitkou jídla a omluvou, že zřejmě taky nedorazí a prý se uvidíme večer na jízdě číslo 2.

Tak jsem dorazila jako první a měla jsem tu čest se podílet na konzumaci výborných bramborovo-cuketovo-mrkvových bramboráků a dvoueurového vína. Na pečení jsme však museli čekat na Katku, protože byla rozhodující osobou, která měla donést plech a vanilku.

Kolem jedné jsme se dočkaly jak Katky, tak plechu a mezitím jsme zvládly další flašku vína. Před pečením jsme se ještě rozplývaly nad starými českými filmy a plánovaly filmovou noc ve stylu Pelíšků, Koljy a Tajemství hradu v Karpatech.

Těsto se nám trochu lepilo a tak jsme skoro spotřebovaly všechny zásoby mouky. Nakonec se nám ale podařilo ušoulet rohlíčky a s nábožnou úctou jsme je odnesly do trouby ve společenské místnosti. Při čekání na hotovou várku jsme si krátily čas posloucháním starých písniček skrz všechny old schoolové epochy a trochu jsme se zapomněly...

Výsledkem byly lehce přičmoudlé perníčky, které se musely hned sníst. Přece nedoneseme přismahlé cukroví no ne? Druhá várka měla barvu jak má být, ale hezky nám naopak křupaly. No co, hlavně že chutná.

Kolem sedmé jsem se začaly pomalu balit, že se vydáme na pokračovací jízdu k Zuzce posilněné zruba třemi lahvemi vína a některé z nás i slivovicí (když Katka je nachlazená). Já se ještě musela stavit do práce pro klíče, abych si v neděli mohla odemčít na svou první směnu. Hrozná kolona a lehké zpoždění způsobily, že jsme k Zuzkce dorazily s hodinovým zpožděním.

Tak už byli všichni nachystaní a za okamžik se rozjela naše oblíbená zábava. Pantomima! Jako vždy jsme stanovili téma. Nejdřívě byla volba volná a pak následovaly filmy. Všichni jsme se při ztvárňování Alenky v říši divů, Hříšného tance nebo 101 Dalmatinů pořádně nasmály. Některé úkoly v dalších kolech byly však pěkně zákeřné (viz. Angela Merkel!!!).

Před půlnocí se skupina rozhodla jít se konečně trochu vyspat na zítřejší výlet do Norimberku a tak jsme to zabalili. Jenže... Autobus jaksi už nejde. Tak mě a Katku čekala příjemná hodinová půlnoční procházka Regensburgem zpátky na kolej. Všechno se však zvládlo, i ten podivný hoch, který v 1 v noci hledal na kole přítelkyni a já jsem konečně ulehla. Byl to náročný den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Říjnová Říjnová | 10. prosince 2012 v 10:42 | Reagovat

Angelu mám natočenou, kdybys to chtěla vidět :D

2 Katka Katka | 27. prosince 2012 v 21:02 | Reagovat

chci vidět své dalmatiny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama