729x90

Je to zpátky...

5. prosince 2012 v 22:57 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Po téměř dvou měsících klidového období bez jakýchkoliv byrokratických záležitostí je to zpět. Jeden mail změnil moje poklidné vegetění zaplněné studiem, zábavou a jídlem ve vyplňování dalších papírů. Viva la Erasmus!


Jelikož i přes mé prodloužení pobytu není jasné, zda si budu moci ponechat kolj, musím, stejně jako ostatní, vyplnit žádost o ukončení nájemní smlouvy. Vyplňování čísla účtu a osobních informací je u mě vždy doprovázeno strachem z přehlédnutí nějakého čísla či písmena a následná katastrofa doprovázená davovým šílenství.

Ne, tak hrozné to opravdu není. Jeden formulář, který se mi však podařilo vyplnit až na potřetí (ne, neptejte se proč) a další starosti o moje obydlí pro příští semestr. Jen pro jistotu a klid duše jsem se rozhodla začít posílat žádosti na koleje, kde mě ještě neznají s žádostí o přijetí. Hádám, že vzdálenost bydliště od Regensburgu by mohla zapůsobit. 450 km není zrovna za rohem.

Pokud tato možnost selže, budu muset najít nějaké WG = privát, s milými a čistotnými spolubydlícími, kteří by mě naučili německy. Zatím si však budu užívat mého mrňavého budoáru a nového nábytku. Bůh ví, kde to příští rok skončím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama