729x90

Europa macht Schule

3. prosince 2012 v 23:24 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Před několika týdny jsem se přihlásila do projektu, který tu byl již od samého začátku velmi propagován. Jedná se o projekt Europa macht Schule a dnes proběhlo naše první sezení.


Celý projekt spočívá v tom, že se zahraniční studenti budou společně s učiteli na jednotlivých školách v Regensburgu nebo jeho okolí podílet na přípravě projektu o jejich zemi. Žákům představíme zajímavosti z naší rodné země a vzájemně si tak zprostředkujeme vědomosti a zkušenosti.

Původně jsem do projektu chtěla jít s kamarádkou, protože představa, že zcela sama předstoupím před bandu pubertálních výrostků mi dělala lehce zle od žaludku. Nakonec, po rozdělení do jednotlivých škol, jsme se dohodly jít každá sama za sebe a poprat se s tím jak se patří.

Na mě připadlo gymnázium v blízkosti Regensburgu a žáci sedmé třídy. Docela téžká puberta, ale zase by se děcka na gymplu mohli chovat trochu líp než z reálky. No, uvidíme, jak moc je německá výchova efektivní.

Během sezení jsme si promýšleli témata na jednotlivé projekty a já se vytasila s nápadem, který se mi již několik dní honil hlavou. Zřejmě počím německé ratolesti o českých zvycích a svátcích. Děsivá tradice českých Velikonoc nebo líbání na prvního Máje by pro ně mohly být zajímavým tématem. Stejně tak i svatební a maturitní tradice počínaje rozbíjením talíře a posledním zvoněním konče.

Děcka, těště se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama