729x90

Adventní trhy a Glühwein

1. prosince 2012 v 7:20 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Pátek, škole odzvonilo a celá parta se chystá na vánoční trhy neboli Christkindlmarkt, který zrovna dnes začal. Scházíme se u Domu, čekáme na posledního opozdilce (Johna) a už se vyráží rozpohybovat ztuhlé končetiny.


Trhy i město jsou nádherně vyzdobené vánočními světly a ze stánků oči přechází. My se však shromažďujeme před trhem a vedeme bojovou poradu s pokyny, so dělat, když se někdo ztratí. Po ujištění, že máme všichni při ruce mobil se vydáváme do davu lidí, který má představovat vánoční atmosféru.

Klasicky se zastavujeme u stánku s dětskými hračkami a obdivujeme líbající se dřevěná prasátka a poskakující skleněnky. Vzhledem k tomu, že jsme ve věkovém rozmetí od 20 (Já) do 30 (Erik) let, tak jsme se zozhodli všichni se svorně chovat jako děti a dáváme průchod inflantilní náladě.

Poohlížím se po vánočních dárcích a skoro kupuji luxusní (nejmenovaný) kousek, ale ještě si nechávám v záloze trhy v Mnichově, Norimberku a Salzburgu, hlavně nic neuspěchat.

Na dalších trzích si už pro zahřátí většina z nás dává punč, svařák nebo něco jiného, a menšina (Erik, John a Monča) něco malého na zakousnutí. Někteří si jdou ještě pro nášup a může se vesele pokračovat dál. Zima trochu přituhuje a my už začínáme uvažovat, že svou aktivizu přesuneme k Magdě a Agniezsce na kolej.

Dámská jízda, jak bylo původně zamýšleno, se koná i za doprovodu Erika (který je však velmi výtaný) a pokračuje v polském stylu. V Polsku (i na Slovensku) je na Ondřeje tradice, že se svobodné dívky schází a věští si trochu budoucnost. Jelikož v Česku nic takového na Ondřeje nemáme, ráda se něčemu přiučím.

Jakožto všechny svobodné, i když zadané, dívky, si trochu vyvěštíme svého budoucího partnera. Jako další bod si ověříme, zda se naše sny splní a pokračujeme v jejich konkretizaci. Následuje odlívání vosku. Někdo ve svém obrazci vidí dítě (neradostné zjištění), někdo papouška, zásnuby nebo botu. Interpretaci se však meze nekladou, tak jsou nakonec všichni spokojení.

Činnost je to samozřejmě velmi náročná a tak nesmí chybět již v nadpisu zmiňovaný svařák alias Glühwein, chipsy, sušenky, perníčky, křupky a pro některé ovocný čaj. Prostě se máme úplně nejlíp :)

No a jak jsem při věštění dopadla já? Cerifikát se mi povede, avšak nedostanu na další semestr stipendium. Podle vosku si však koupím nové boty nebo budu cestovat. No a můj bucoucí vysněný se údajně jmenuje Benedikt :D Her bylo ještě mnohem více, ale hlavně celý večer byl naprosto úžasný a pohodový, prostě všechno tak, jak to má být. No a zítra...repete!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama