729x90

Zaučujeme se aneb Bojujeme s bavorštinou

6. listopadu 2012 v 8:07 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Už mám za sebou dvě zkušební směny ve fitnescentru, kde doufám, že mě odmění stálou prací. První zkušenost byla rozhodně trošku stresující, ale člověk si zvykne i na smrt.


Při mém prvním příchudu na zkušební směnu jsem byla přidělena ke slečně jménem Julie. Sympatická blondýnka mi mile ukázala vše, co budu mít na práci a co nesmím zapomenout. Tomuto seznámení ale předcházelo setkání s jedním ze starších šéfů, jehož jazyk byl jen těžce rozeznatelný a po několika záblescích německých slov jsem usousila, že půjde o bavorštinu.

Mým úkolem by bylo vydávání klíčů, míchání jontových nápujů, prodávání potí, energy tyčinek a projíždění členských kartiček čtečkou. Žádná věda, ale snažit se rozluštit řeč příchozích, zapamatovat si všechny úkony a k tomu ještě obsluhovat kasu na mě bylo najednou trochu moc.

První den jsem zrovna vychytala oslavu nerozenin šéfové sestry a měla tak možnost se setkat s lidmi mluvícími jedním z nejnesrozumitelnějších nářečí v Německu. Všechno se nakonec zvládlo a nikdo nepřišel o život.

Můj druhý pokus byl už sebejistější a dokonce jsem zvládla dělat mnoho úkonů zcela sama a dokonce správně. Mladší šéf a trenér v jednom mluví (díkybohu), jak se na mladého člověka patří, sroruzimitelně a Německy. Dnes budu podle jeho pokynů očekávat telefonát s konečným soudem.

Trochu by mě mrzela představa, že nebudu moci pracovat v tak příjemném a pohodovém prostředí. S Julií jsme docela dobře pokecaly a dokáži si ji dost dobře představit jako kolegyni. Dnes se ale rozhodne. Skončí moje hledání? Nebo se budu muset opět vtrhnout do změti inzerátů a pracovních nabídek? Kdo ví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama