729x90

Uvítací párty a bavorská kuchyně

2. listopadu 2012 v 13:52 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Včera se konala dlouhoočekávaná uvítací párty v mense. Účastnit se jí měli všichni Erasmus a výmění studenti, kteří v Regensburgu studují, ale i ti, kteří se zrovna z nějakého pobytu vrátili. Výsledkem byla plná mensa a nezměrné množství jídla.


Podmínkou, nebo spíš doporučením, pro všechny účastníky večera bylo donést nějaký Nachspeis. Někteří pekli, jiní kupovali a pár expertů se na to dokonce vybodlo. Já jsem vlastnoručně koupila balíček chipsů a dál to neřešila.

U vchodu jsme nahlásily jméno, dostali jménovku, poukázku na jídlo, slosovací kupón a část skládačky. Na mém obrázku je pouze kus střechy a bílá obloha, hmm co to asi bude? Slosovací kupón jsem hodila do "urny" a zařadila se tak mezi možného pětitisícího (nebo osmitisícího?) příchozího Erasmus studenta.

V jídelně jsme zabrali celý stůl a čekali, co se bude dít. Na začátek formality, přivítání a pak požehnání k jídlu. Po vystání poměrně dlouhé fronty jsme dostali typické bavorské jídlo obdobné českému vepřo, knedlo, zelo. Maso a omáčka byly opravdu výborné, ale knedlíky se s našimi houskovými nedaly srovnávat a spíše připomínaly instatní produkt.

Po pár dalších formalitách a proslovu, kterému nebylo vůbec rozumět a slosování onoho jubilejního studenta, jsme dostali za úkol, popadnout naše kousky skládačky a najít chybějící dílky. Okamžitě se vytvořil obrovský chumel lidí a nešlo jinak, než držet svůj kousek nad hlavou a doufat v nemožné. Po dvaceti minutách se mi opravdu podařilo (s pomocí neznámého samaritána) najít ostatní dílky a složit celý obraz.

Za odměnu nám byly naservírované dezerty. Domácí močníky, bonbóny, národní jídla a všechno sladké. Člověku z toho šla hlava kolem. No a přece to tam nenechám jen tak ležet. Výsledkem byla totální přežranost a neschopnost pohybu. A v tu chvíli se rozjela hudba a všichni upadli do diskotékového tranzu.

Já se po chvíli usadila a strávila zbytek večera s konverzací s novými i starými známými. Prostě prima večer, kde bylo dostatek jídla, pití, přátel a zábavy. Klidně bych si to ještě zopakovala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama