729x90

Pomalý konec šílenství. Nebo teprve začátek?

27. listopadu 2012 v 17:33 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Poslední dva týdny se zmítán v kolotoči dopisování seminárek, čtení učebnic, bulváru a tvoření referátů a prezentací. Do toho jsem si samozřejmě musela naplánovat nějaké to odreagování, takže to má za následek mou zvýšenou spotřebu kávy a nedostatek spánku s tím spojený. Viva la Erasmus!


V první řadě jsem ve stresu z referátu, který už mám naštěstí za sebou a prezentace, kterou mám bohužel ještě před sebou. Jako věčný stresař, perfekcionista a hysterka nemůžu nic nechat náhodě a tak se na mém zadku vytvořil docela rozsáhlý mozol a pod očima stejně takové kruhy. A to se jedná o prezentaci před zahraničními studenty. Nechci si představovat mou hysterii před referátem pro německé posluchače.

Všechno ještě umocňují termíny seminárních prací do mé milovaně nenáviděné dálkové žurnalistiky. Skoro dva dny jsem strávila na netu a hledala tištěné reklamy na kterých bych mohla ukázat zákony gestalt psychologie. ?!?! Stejně tak dlouho pročítám bulvár, abych mohla najít odchylkly v etickém kodexu novináře. Už mi z toho pomalu začíná hrabat a jelikož se i má prezentace týká etického kodexu žurnalisty jsem teďka na etiku a žurnu poměrně vysazená.

Do toho samozřejmě nesmí chybět pravidelné studium do předmětu, který jsem si chytře zapsala v ČR, abych nemusela opakovat. Historie, války, jména, jména, jména a k tomu pořádná nuda a spoustu německých slovíček. Věděla jsem, jaký obor si mám vybrat. Pevné nervy se mnou má ovšem můj Milý, který (naštěstí) přes skype musí poslouchat moje bědování, nadávky a výlevy vzteku a zoufalství.

V té temnotě a hektolitrech kávy však pořád zbývá kino s kamarády, přestávkový pokec se spolužáky a vidina dokonalého víkendu na muzikálu, v Mnichově a v práci. Prostě všechno něco stojí. Navíc se podezřívám z jistého druhy sadomasochismu, jelikož jsem si ke všemu podala žádost o prodloužení pobytu, které bylo téměř obratem vyslyšeno. Ať žije ještě jeden takový semestr! A pevné nervy Milému!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama