729x90

Pomalý konec byrokracie

4. listopadu 2012 v 10:17 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Téměř po více než měsíci tady v Regensburgu jsem konečně hotová se všemi formuláři a dokumenty. Teď už je odevzdávám vyšší moci, tedy do rukou mých dvou koordinátorů v Česku, a doufám, že vše bude schváleno, podepsáno a v suchu.


Hned od začátku mého pobytu jsem byla vystavena těžké byrokracii. uzavření pojištění, nahlášení na zahraničním úřadě, přihlášení předmětů, nalezení přednáškových sálů atd... Hlavním úkolem však byly vyplnění Changes in Learning Agreement (ChLA), které upravovaly moje zvolené předměty.

Formulář na sebe dal trochu čekat, protože semestr nám začínal až 14 dní po příjezdu a první týden jsem bohužel neměla možnost navštívit všechny přednášky a semináře. Po měsíci jsem konečně s bušícím srdcem vyplnila svůj ortel smrti, který mě bude provázet až do obávaného zkouškového období. Naštěstí mám dostatek kreditů a tedy i možnost některé předměty neudělat.

Před tím, než jsem však ChLA nechala podepsat oborovým koordinátorem a pak od paní Gschnaidner, musela jsem a zahraniční centrum zaslat Transcript of Records, kde mi potom budou zaznamenány splněné předměty.

Společně s ChLA a žádostí o prodloužení pobytu jsem se vydala do bludiště chodeb a zákoutí hledat oborového koordinátora na prťavé katedře slavistiky. S velkou pomocí Kačky a na pokraji vysílení jsme ho našli! Podpis byl vydán a teď honem za Gschnaidner. Ta taky problémy nedělala, takže jsem projednou zažila úspěšný den.

Ještě povinně všechny dokumenty okopírovat, poprat se scanerem, zjistit v copycentru, že jsem zapomněla peněženku, zneužít právě příchozí Agniezsku a vymámit z ní 50 centů a honem běžet úlovek odeslat mému koordinátorovi na Masaryčce.

Ještě napsat motivační dopis na centrum zahraničních studií, kde uvedu AKADEMICKÉ důvody pro prodloužení pobytu a opět se ocitnu ve vyčkávací fázi. Život je prostě jedno dlouhé čekání na zázrak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 c c | 4. listopadu 2012 v 10:24 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=b3TJOe9OusQ&feature=plcp

prosím zkoukni video a dej like,odběr nebo koment díky předem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama