729x90

Bavorský večer

21. listopadu 2012 v 13:23 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Jelikož trávím Erasmus v úžasném Bundeslandu Bavorsko a s bavorskýmy manýry se setkávám skoro každý den, nemohla jsem se dočkat na Bayerischer Abend (Bavorský večer), který pro nás přichystali členové klubu ISNR.


Už na začátku jsme vyfasovali jmenovky s bavorskými jmény a pivo či jiný nápoj dle vlastního výběru. Odebrala jsem se ke stolu jakožto Lini s pulitrem piva Weizen a usadila se vedle slovenské Greti a polské Gertl. Naproti mě seděl anglický Hans a česká Steffi. Prostě partička k pohledání.

Zhruba půl hodinu trvallo, než se dostavili i poslední opozdilci a my jsme byli kompletní. Následovalo krmení bavorské zvěře. Před každým přistál talíř se dvěma Bílými klobásami a preclíkem (který je mimochodem to nejlepší, co jsem tu zatím ochutnala, a že toho bylo hodně). Samozřejmě, že enchyběla i sladká hořčice a chleba v případě, že by nestačil preclík. Což rozhodně nestačil.

Po jídle následovala lekce Bavorštiny. "Kursem" nás provázel chlapec oděný do Lederhosen a mluvící příšerným bavorským přízvukem. Instruoval nás, jak se máme chvat v hospodě, jak si objednat pivo, jak balit protějšek a předal nám základní informace o opileckých písních. Také nám sdělil, jakých nejhorších chyb se v Bavorsku můžeme dopustit:

1. Zůstat střízlivý/á
2. Hádat se s obsluhou
3. Mluvit spisovně (docílíme toho, že nám obsluha nerozumí)
4. Sedět u Stammtische (docílíme toho, že skončíme na zemi v bezvědomí)

Celý výklad byl proložen vtipnými videy s bavorskou tématikou. Poté, co jsme si ve stoje na židlích zazpívali bavorskou pijáckou píseň, se přešlo k dalšímu bodu programu.

Soutěž: Kdo udrží nejdýl v natažené ruce litrovou sklenici s vodou aneb Hoši dokažte, že jste opravdoví chlapi. Následující asi tři minuty jsme všichni měli tu čest dívat se na třesoucí se ruce soutěžících a jejich rychle nabíhající žilý na čele, jak se snažili zachránit zbytky svého ega a vydržet až do samého konce.

Nakonec si zasoutěžily i dámy a tak byly obě poloviny publika spokojené. Večer končil vědomostní hrou o Bundeslandu Bavorsko. Naše skupina však bohužel hrála poctivě bez použití wikipedie a internetu a tak jsme se na vítěznou příčku nedostali. Přesto však všichni víme, že jsme DIE BESTEN!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama