729x90

Směr Walhalla a poznání Dunaje

6. října 2012 v 19:25 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Dnes jsem se společně asi s další stovkou Erasmáků vydala na výlet do Walhally. Plavba lodí tam a zpět po Dunaji, stejně jako vstupné do Walhally nás vyšlo mě vyšlo na sympatických 5 Euro. Tak nabít foťák a jede se.


Už při příjezdu na sraz jsem začala tušit, že na lodi to bude trochu mačkanice. Plný autobus česky, maďarsky a polsky mluvících studentů, který vyjížděl u Uni se ihned při příjezdu na místo srazu vyprázdnil. Nacházím své nové známé a už se dereme na palubu.

Zaujímáme poněkud nepraktické místo u okna na straně, kde celou plavbu nesnesitelně pralo slunce. Když ale hovor nevázne, všechno se dá vydržet a tak za 45 minut, které utekly jako voda, stojíme před monumentální antickou stavbou, která se na kopci poblíž Dunaje vyjímá asi jako pěst na oko.

Nicméně všichni zuřivě mačkáme fotoaparátky a děláme fotky jak zběsilí. Stejně tak i cestou nahoru. Ono si totiž opravdu nejde pomoct, když vidíte krajinu jako vystřiženou z pohlednice s tak neuvěřitelně fotogenickým vzezřením. nakonec všichni uděláme pár životu nebezpečných fotek na okraji samotného chrámu a jde se na prohlídku.

Uvnitř si každý může najít svou oblíbenou historickou postavu. Walhalla je plná hliněných vyobrazení nejvznamnějších spisovatelů, politiků nebo filozofů. Já se, jak jinak, nechávám vyfotit s mým oblíbeným Goethem a všechny ostatní trapičské postavy, o kterých se učíme v seminářích historie s trucovitým výrazem přecházím.

Cestou zpátky si opět rozšiřuji okruh známých a kochám se krásným prosluněným pobřežím. Pak už ale honem na kolej a něco sbodnout. Po takovém výletu jednomu totiž vyhládne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama