729x90

Regensburg, Uni a začátek studia

10. října 2012 v 8:55 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Během posledních dní jsem měla možnost trochu blíže poznat město, udělat si alespoň teoretický přehled o kolejích, které se v Regensburgu nachází a vybrat si všechny předměty, které tu následujících pět měsíců budu studovat.Včera jsem se zúčastnila komentované prohlídky města konané centrem zahraničních studií. Počasí nám zezačátku mnoho nepřálo, ale vše vylepšil průvodce s megaprstenem na ruce a neustálým strachováním o naše jazykové schopnosti.

Během prohlídky, která trvala asi hodinu a půl nám dokonce začalo trochu svítit slunce a tak se z toho stala nakonec docela příjemná událost. Když se ohlédnu zpátky, tak jsme viděli pouze část dunajského pobřeží, starou radnici a největší chloubou Regensburgu, Dom. Ono to město je opravdu docela malé.

Město je krásné, čisté a historické centrum náleží do světového kulturního dědictví, jak nám bylo několikrát zdůrazněno. Díky obrovské katedrále není těžké se orientovat a najít vždy tu správnou cestu. Kéž by to bylo tak jednoduché i s naší Uni.

Universität Regensburg je jedno velké bludiště propojených chodeb, budov a řady kabinetů, které zdaleka neberou konce. Před pár dny jsem se pokoušela najít svého oborového koordinátora a byla jsem lapena do sítě chodeb. S velkým odhodláním najít Raum číslo 3.3.8 jsem se nejdále dostala mezi místnosti 3.3.79 a 3.3.81. Nevím, jak je to možné, ani zda nemám nějaké psychické či fyzické problémy, ale ani po půl hodině jsem nebyla schopna najít chybějící článek.

Kde se ale orientuji poměrně dobře a kde to mám opravdu ráda, je naše universitní knihovna. Teplo, moderní vybavení, spousta místa na sezení a stohy knih ve mně vyvolávají lehkou euforii. Ta ovšem okamžitě zmizí, jakmile si uvědomím, co mě čeká po příchodu na kolej.

Sociologie, odborný text, nesmyslné úkoly a šibeniční termíny. Ano, moje studium žurnalistiky na nikoho nečeká. S velkým odhodláním jsem se pustila do četby veškeré povinné literatury, psaní rešerší a co nejrychlejšího plnění úkolů. Výsledkem je nespavost, křeč v levém palci a neustále vyčerpaný internetový limit. Život je prostě fajn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Říjnová Říjnová | Web | 10. října 2012 v 17:53 | Reagovat

Já se nechala odradit počasím :D

2 ileana ileana | Web | 10. října 2012 v 21:16 | Reagovat

Tak vidím, že obsah studia v ČR a Německu asi nebude zase tak odlišný, jak jsem si myslela xD

S orientací po místnostech to mám podobné, já se ztratila  poprvé i na pajdě, takže neboj - nejsi v tom sama! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama