729x90

Praní zdar!

21. října 2012 v 11:09 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Po třech týdnech vyhýbání se prádelně, začíná můj koš na prádlo praskat ve švech. Asi nemám jinou možnost, než se s tímto úkolem doslova poprat. Vytáhnu tašku z IKEI, kde jsem ten den nakoupila spoustu, více či méně, užitečných věcí a vyrážím směr Waschraum.


Nejdřív si to zamířím k automatu na tabletky na praní, aby mé oblečení bylo krásně svěží a čisté. Mám dokonce na výběr z tablet pro barevné a bílé prádlo. O, jaký to luxus. Jenže... Automat žere jenom padesíticentové mince a já mám všechno, jen ne tyhle. Hmm...třeba mi rozmění automat na pračku. Ten sice žere mince všeho druhu, ale nevrací. Z drobných euro neudělám a pak mám jen dvoueurovou minci. Jsem trochu v koncích.

Naštěstí do prádelny vchází osoba a dokonce známá. Jméno si nepamatuju, ale hned prosím, jestli nemá na rozměnění. Bohužel má čirou náhodou jen přesně odpočítané mince pro její várku prádla. To mi mohlo být jasné. Utíkám do prvního patra a snažím se dozvonit na Elisu, jestli nemá drobný za euro a pak padoš za drobný. Elisa si očividně fouká svou dlouhou italskou hřívu a moje klepání neslyší. Doprčic.

Běžím přes celou chodbu za Isabellou, ale ta prozměnu není doma. No tak ještě jednou zkusím Elisu. Hurá! Otevře mi s dokonale suchými a vyfoukanými vlasy a dokonce je schopná mi rozměnit přesně to, co potřebuji. Danke, danke, danke!

Teď po schodech zpět do prádelny, koupit tabletku, zaplatit pračku, navolit program (který je čirou náhodou i v češtině) a za hoďku budu mít konečně zase plnou skříň oblečení.

Po hodině se tedy dokolíbám zase do prádelny a teď se pokouším zprovoznit sušičku. Vhodím 30 centů a .....nic. Pomačkám všehcny čudlíky na sušičce a ...pořád nic. Teď mi pomalu dochází úlomky z nedávného rozhovoru, kdy si Elisa stěžovala na rozbitou sušičku číslo 1. A na té mé je zrovna taková číslice. Nejen, že druhá sišička zrovna zuřivě suší, ale moje peněženka už nevykazuje žádné známky drobných. Odtáhnu svoje mokré oblečení do pokoje a pokryju jím oba dva malé radiátory. Zbytek rozvěsím na věšák nad radiátor a mám vystaráno. Nakonec tu sušičku vlastně ani nepotřebuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama