729x90

Kolik formalit se dá stihnout za jeden den?

2. října 2012 v 18:21 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Na začátku pobytu bylo potřeba zajistit co nejvíce formalit. Já jsem se rozhodla nemarnit čas a pokusit se to zmáknout, co nejrychleji. Pak aspoň bude dostatek času na volbu předmětů a orientaci po univerzitě.


1. Přivítání Hausmeistera

Jako první bod mého plánu bylo představení se našemu správci koleje, neboli Hausmeister. Takže. V osm hodin jsem připravená a s listinou, kde kontroluju případné vady a nedostatky v pokoji, se vydávám do jeho kanceláře. Klepu, ťukám, bouchám a pořád nic. Jdu se tedy projít a nacházím prádelnu, které mě vyděsila složité vypadajícími pračkami. No nic, to se bude ještě řešit. Teď zpátky za Hausmeisterem. Dveře jsou tentokrát dokořán a vevnitř sedí poměrně mladý chlap, který hned ví, která bije. Na všechny jeho otázky odpovídám, že všechno v pořádku a snažím se trochu přivyknout jeho přízvuku. Bayerisch taky ještě budu řešit. Nicméně odcházím po krátké době s čistým štítem.

2. Mensacard

Druhou zastávkou byla mensa. Pro to, abych mohla v celém kampusu platit za služby si musím vyřídit kartičku. Vratná záloha 10 Euro. Trochu si brblám pod fousy, ale co už. Vydávám se do samého srdce studentského kampusu a rovnou směr mensa. Tam mě ale milá postarší paní směřuje opět ven a do jiného vchodu. Nevadí. Dveře jsem našla skoro hned a přede mnou jen jeden člověk. Pánovi u okýnka podáván 10 Euro, papír, kde mě opravňují k držení kartičky a diktuju imatrikulační číslo. Šup, šup a už mám zase nový kousek plastu. Jak jednoduché.

3. Internet

Internet byl pro mě od samého počátku záhada a i když byl v materiálech podrobný a přehledný návod, pořád jsem jaksi nechápala, jak na to. Na pokoji se mi podařilo zalogovat, ale abych mohla ten net rozjet, potřebovala jsem zaplatit poplatek 7 Euro. Na koleji to přes počítač bohužel nešlo, tak jsem se vydala do knihovny. Tam jsem po chvíli zjistila, že poplatek zaplatím zadáním kodu z kuponu, který si koupim v mense. No, tu příjemnou paní už jsem dlouho neviděla, tak zas zpátky za ní.

Když se po dlouhé době opět setkáme vysvětluje mi, že si musím nejprve na Mensacard vložit peníze a pak až platit. Běžím k automatu, loučím se s dvackou a pak zase hezky za kantynářkou. Kupuju kupon, běžím do knihovny, zadávám heslo a platím internet. Odpoledne jen zaregistrovat a už to jede.

4. Pojištění

V BIO parku, který je prakticky součástí kapusu, jsem téměř okamžitě našla malou pobočku pojišťovny. Opatrně vcházím dovnitř, protože ještě oficiálně neotevřely. Vevnitř se však už svítí a od stolu na mě s tázavým výrazem hledí sympatický pojišťovák. Říkám, že potřebuji Nachweis k mému pojištění a doufám, že bude vědět, o co jde. Naštěstí ví a běhěm několika minut, kdy zkontroluje mou podobiznu v pase, zkoukne kartičku pojištěnce a vyplní papír už sedím venku. Ganz einfach!

5. Sim Karte

V prospektech, které jsem při příjezdu obdržela jsem si vybrala nejvýhodnější tarif s levným voláním do zahraničí. Vygoogluju Vodafone pobočku a běžím tam. Pobočka se nachází v mega nákupním centru a já násilím odvracím oči od pozdních slev a výprodejů. Zapadnu do Vodafone stánku a ukazuju pánovi, kterou kartu bych ráda. Tu bohužel nemají, tak teda tu druhou. Jistě, 50 Euro. !!!!! Na papíře bylo jen 10 namítám. No jo, ten je prastarý. Děkuju a rychle couvám.

Naštěstí je v centru i O2 a tak se postavím do fronty. Mladá, upravená slečka je očividně první den v práci a tak na kartu, která stojí jen 10 Euro, čekám víc než 20 minut. Každý krok musí být totiž zkontrolován neschopným šéfem nebo zaneprázdněnou kolegyní. Nakonec však odcházím s německým číslem a touhou, svalit se v pokoji na postel.

Zítra je naštěstí státní svátek a tak se budu pro změnu věnovat klidnějším činnostem a sbírat síly na daší dny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 3. října 2012 v 11:40 | Reagovat

Vidím že bydlíš někde dole. Kde to je? Já až v Bochumi, tak to mám do Prahy dál.

2 bukmon bukmon | E-mail | Web | 3. října 2012 v 12:14 | Reagovat

[1]: V Regensburgu. Na Bochum jsem někde viděla odbočku, když jsem přijížděla tuším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama