729x90

Kam dřív skočit?

23. října 2012 v 17:56 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Škola se hezky zaplnila zahraničními i místními studenty a konečně začal ten pravý "studentský" život. Kuchyň na koleji vypadá permanentně jak po boji, vyvstávají první vzkazy s nadávkami na tajemného ujídače nutely v kuchyni (tentokrát viníkem opravdu nejsem já) a na FB se to hemží jednou událostí za druhou. Kdy má pak člověk zvládat školu?


Výborným zabijákem času se stal univerzitní sport. Každý den si mohu vybrat z pestré nabídky krzů, které jsem si předplatila koupení m 15-ti eurové permanenty a tak jsou pro mě de facto zadarmo. No ještě toho nevyužít, když jsem vždycky chtěla zkusit pilates, jogu, agaerobik a kick-box.

Tento týden se roztrhl pytel s akcemi na zahájení semestru. Každá kolej se chlubí vlastní soukromou party, vstupenky na mensa party byly vyprodané během dvou hodin a to by v tom byl čert, abych se taky trochu nesocializovala. Jak jinak proniknout do němčiny, než poznat pár rodilých mluvčích.

Centrum zahraničních studií a ISNR (International Studenten Netzwerk Regensburg) taky nezahálí. Výlety, společné večery v místních hospodách a barech a taky bojovky ve městě. A to vše, za výhodnou cenu! Tento týden se tak mohu těšit na Schnitzejagd (podrobnosti později), Pub Crowl (o co de se dozvím asi až na místě) a dlouhoočekávaný výlet na Neuschwanstein. Snad nám tu nezačne sněžit.

Ještě když vám Uni nabídne každé úterý sledování filmu jen za 1,50, to by v tom byl čert, aby se člověk nepodíval i na úplnou kravinu.

Volné chvilky trávím obíháním všemožných obchodů s životopisem, rozesíláním mailů s životopisem a obhlížením pracovních nabídek na internetu, abych věděla, kam ten životopis můžu poslat. Jelikož bych velmi ráda realizovala můj sen, zůstat zde i další semestr, budu muset pořádně máknout, a to nejen v souvislosti se školou. Když se do toho přidají ještě úkoly od profesorů a povinná četba, člověk se opravdu nenudí.

Předchozí řádky však nejsou stížností. Právě naopak. Konečně se ten Erasmus pořádně rozjel a já nemusím zabíjet víkend jen a pouze učením nebo sledováním filmů. Tempo je hektické, ale já si ten shon užívám, jak jen to jde. Přednáškám prozatím z větší části rozumím a jazykové kurzy jsou spíš o setkání se známými, než o skutečné výuce. Kdo by se tak netěšil na další den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama