729x90

Hektický den a nové kontakty

4. října 2012 v 18:04 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Po prolelkovaném včerejšku jsem dnešek začla hezky brzy a od podlahy. Už před osmou, tedy před otevírací dobou studijního oddělení, jsem s lístečkem čekala, až se budu moct zapsat. Zápis proběhl bez problémů, studentský průkaz jsem vyfasovala a dokonce jsem se dozvěděla, že ono heslo na net slouží i jako přihlašovací údaje do informačního systému Uni. Takže hurá do knihovny.


V knihovně se hned loguju do systému a snažím se zapsat si předměty, které jsem si vybrala už o prázdninách. Kupodivu je otevřená asi třetí nebo čtvrtá přihlašovací vlna a tak se do všech bez problémů dostávám. Jenže. U většiny předmětů si musím zvolit jakýsi Modul, podle kterého mi budou přiděleny kredity. Co já vím, do jakého modulu spadám. V tom aby se blbej vyznal. Tento problém ignoruji a na desátou se odebírám před Verwaltungsgebäude na plánovanou prohlídku Uni.

Hned zkraje potkávám spolužačku z Brna, která je tu sice se svým druhým oborem, ale i tak si máme co říct. Za okamžik se už k naší diskuzi připojují dvě Slovenky. Prohlídku vede klučina jménem Max, který má pod levým okem slušnou podlitinu. Nepřemýšlím o tom, co dělal včera večer a vydávám se s ostatními na obchůzku.

Během prohlídky si všichni uvědomujeme, že Uni zrovna nepatří mezi nejvzhlednější budovy, ale že si z toho Němci dokáží udělat srandu. Co byste taky čekali od budovy, která měla při další válce sloužit jako protiletecký kryt. Když se dostáváme k poměrně slušně vypadající části Uni, je nám vysvětleno, že tento nový vzhled získala díky návštěvě papeže. Když se po kampusu procházel a snímala ho kamera, byly pro tento účel patřičné strany Uni vymalovány, aby působily novým dojmem. Tak si říkám, že si ten papež tu procházku, už kvůli nám studentům, mohl trochu protáhnout.

Po zhruba hodince mě čeká vytoužená menza a pak tzv. Kafeestunde, kde se seznamujeme s dvěma Ruskami. Všechno hezky odsýpá a to ještě nevíme, že nás ještě čekají dvě nudné a velmi zdlouhavé přednášky. Orientační kurz a přednášku o zápisu předmětů všichni protrpíme v přetopené místnosti, ale odnáším si i několik užitečných informací. Příště by ale proslov mohly zkrátit o informace, který již byly řečeny, napsány nebo jinak vyjádřeny.

V pět hodin konečně končíme a já se vyčerpaná konečně odebírám na kolej. Zítra mě čeká podobný, i když trochu klidnější, kolotoč a především vstupní test. To zas bude den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Říjnová v Německu Říjnová v Německu | Web | 7. října 2012 v 15:52 | Reagovat

To je sranda, na prohlídce uni jsem taky byla ve skupině s Maxem :D

2 bukmon bukmon | E-mail | Web | 7. října 2012 v 16:37 | Reagovat

[1]: Působil opravdu seriózně, s tím monoklem pod okem. Ale konečně se vyvrátilo tvrzení, že Němci nemají smysl pro humor.

3 Říjnová Říjnová | Web | 7. října 2012 v 17:43 | Reagovat

[2]: To já si nemyslím, že Němci nemají smysl pro humor, znám jich spoustu, co smysl pro humor má :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama