729x90

Frau Bukakova jde do boje

21. října 2012 v 10:28 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Po prvním týdnu seminářů, přednášek, cvičení a kurzů jsem naprosto vyčerpaná a na pokraji sil. A to
mám před sebou ještě obávaný kurs švédštiny!


Nejvíce času mi během týdne zabírají jazykové kurzy, které tvoří jakousi přípravu na certifikát Unicert III. Každý týden se tak budu učit číst, psát a poslouchat na úrovni C1 a možná nakonec i ten slavný papír vybojuju. Mnohem zajímavější část však tvoří přednášky v regulérní výuce.

Pomalu se mi kupí povinná četba a materiály, které musím na jednotlivé přednášky načíst. Jelikož jsem se do toho chtěla pustit s vervou, snažím se všechno stihnout a to ještě možná v předstihu. Jenže s mou žurnalistikou na dálku se to pořád nedá nějak skloubit. No, uvidíme, jak se to bude vyvíjet do budoucna.

Nejhorší část přednášek jsem si však naštěstí už odbyla. Jednoduchý úkol, najít učebnu , se někdy ukázal jako životní výzva a nesplnitelná mise. Několikrát jsem si tak zaběhla menší maratón mezi knihovnou a učebnou, abych zjistila, kdy a kde to vlastně mám být, ale vždy jsem nakonec přišla včas. Ještěže vycházím o půl hodiny dříve.

Dalším bojovým úkolem, tentokrát však ne mým, je moje jméno. Mám normální české jméno, které obsahuje jeden háček. Přesto se však všude podepisuji krátce a očekávám tedy z úst dozentů " Frau Bukackova?". Netušila jsem však, že vedle zkrácení, mi moje jméno mohou zkomolit ještě zcela jiným stylem. Pro většinu jsem a asi navždy zůstanu Frau Bukakova. No starého psa novým kouskům nenaučíš a vysvětlovat všem, že C a K se v češtině opravdu neslučují, je nad moje síly. Navíc tím ušetřím krušné chvilky vyučujícím a za to mi možná při zkouškách budou i vděční.

Během týdne jsem si našla i čas na návštěvu našeho slavného sportcentra. Tuto nabídku budu využívat zřejmě často, protože mít za 15 Euro na celý semestr zpřístupněny všechny kurzy, které si člověk dokáže představit, je opravdu výhodný kauf.

Naštěstí nám z toho studijního blázince pomáhají výlety, mezinárodní setkání, filmové večery, již zmiňované sportovní kurzy a hlavně výborná společnost, kterou tu všichni Erasmáci dohromady tvoříme. Společně bojujeme proti jazyku, nedostatku peněz, času a snažíme se hlavně držet při sobě.
Semestru ZDAR!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama