729x90

Ať žije mensa. A nebo taky ne?

11. října 2012 v 16:03 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Od začátku pobytu jsem byla fascinovaná hned několika věcmi. Čistotou zdejších ulic, milým přístupem ostatních lidí a hlavně dokonalou mensou, která se nachází hned v kampusu. Je ale opravdu tak dokonalá?


Hned na začátek bych ráda zdůraznila, že není možné srovnávat stravování v Německu a u nás. Zatímco my máme na výběr ze dvou druhu salátu a to okurkového a mrkvového, které se pravidelně opakuji nejspiš již dvacet let, vyberete si v mense v Regensburgu nejrůznějsi míchané saláty hned s několika zálivkami.

Výběr jídla trochu připomíná návštěvu rautu. Prohlídnete si, co by se vám tak líbilo, rozmyslíte se mezi salátem s jogurtovou nebo balsamicovou zálivkou, sladkou tečku si zvolíte z nabídky ovocných jogurtů, čokoládových pěn a tvarohového desertu. Porce stačí i velkému chlapovi k dostatečnému uspokojeni stále přetrvávajícího hladu a mně k ukojení minimálně do sedmi do večera.

Od začátku však padaly stížnosti ostatních studentů na dochucování jídel. Nemyslím na nedostatek čerstvé pažitky, olivového oleje nebo slunečnicových semínek, které jsou vždy přítomné. Všem se jídlo zdálo jaksi...slané.

Já jsem tyto připomínky přecházela se schovívavou poznámkou, že mi to nepřijde a když, tak že slané můžu. Až do dnešniho dne jsem však neměla skutečně slané jídlo. Na programu dne byla polévka s játrovými knedlíčky, tedy s jedním obřím játrovým knedlíkem. Natěšeně si svou oblíbenou polívčičku nesu ke stolu a s chutí krájím knedlík na poživatelné části.

První ochutnáni mě krapet zarazilo. Trochu přesolená, řekla jsem si. Po krátké chvilce se však lehký pocit slaného změnil v pocit, jako když se topíte v oceánu a nedobrovolně polykáte hlty slané vody. Polituju svoje játra a nakonec svou polívku s lehce otupělým pocitem v ústech dojídám.Tak tohle ostatní mysleli tím, že je jidlo trochu víc slané.

Pevně doufám, že to byla jen ojedinělá událost protože pět měsiců podobných jídel a moje játra nejspíš emigrují raději k nějakému alkoholikovi. Ještě, že tu máme opodál mensu na Fachhochschule. Asi si ji brzy omrknu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Říjnová Říjnová | Web | 11. října 2012 v 17:11 | Reagovat

Hm, já měla včera takový plněný taštičky přišly mi naopak málo slaný... tak asi někomu ujela u polívky ruka...
Ale ze všeho nejvíc mě překvapily ty ovocné šťávy... To mi málem vypadly oči. A taky nad tím velkým výběrem.

2 bukmon bukmon | 11. října 2012 v 17:18 | Reagovat

Taštičky jsem včera měla taky. Až do této chvíle bylo jídlo opravdu dobrá a ani mi nějak přesolený nebylo, ale tohle se opravdu nedalo jíst. A zrovna sem se na ni tak strašně těšila :D Jinak výběr je luxusní a ty dezerty vypadají naprosto famozne

3 ileana ileana | Web | 12. října 2012 v 16:47 | Reagovat

Ou, tak třeba jen opravdu kuchařce upadla solnička xD Přeji tvým játrům upřímnou soustrast.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama