729x90

Už zase musím platit?!

7. září 2012 v 8:44 | Monika Bukáčková |  Erasmus
Konečně jsem se dočkala. Všechny potřebné dokumenty k ubytování zápisu konečně přišly. Bohužel ale do mého městečka v ČR. A já se v té době nacházela 1000 km daleko v malé vesničce Grube, kde jsem prožívala svůj první au-pair pobyt.


Pro tyto případy jsem naším doma nechala plnou moc, aby mohli vyzvedávat doporučené dopisy. Za pár dní jsem už měla všechny formuláře naskenované a pozorně, opravdu velmi pozorně jsem je pročítala. A co jsem se dočetla, nebylo vůbec hezké.

Na odeslání jsem měla poměrně málo času (to znamená cca 3 týdny, ale po mě je to prostě šibeniční termín) a poplatky za rezervaci koleje a studentský průkaz mi nejdřív trochu vyrazily dech a zvýšily tep. Rychle jsem počítala, kolik si tady tak stihnu vydělat a kolik mám ještě doma, a pořád jsem nějak byla v mínusu. I když se snažím naše zatěžovat po finanční stránce co nejmíň a všechny výdaje spojené s cestováním si platit pokud možno sama, věděla jsem, že tentokrát se bez jejich pomoci opravdu neobejdu.

Bylo mi jasné, že mi vždycky rádi pomůžou a že to berou jako samozřejmost. Pro mě je však každá prosba o peníze malou noční můrou a nejradši bych se propadla do země. Po přislíbení peněz od maminky a tatínka jsem jim podrobně vypsala všechny údaje potřebné k platbě. Strávila jsem u toho asi půl hodiny, protože jsem každé číslo kontrolovala minimálně třikrát. Když se jedná o peníze, není si člověk nikdy dost jistý.

Tak peníze vyřízeny, teď honem na poštu s vyplněnými formuláři a vyhledat ve slovníku jak se řekne doporučený dopis. Odesláno, zaplaceno a teď už zase to mučivě čekání, jestli všechno klapne. Ach jo…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama