729x90

(Před)poslední formality

13. září 2012 v 9:49 | Monika Bukáčková |  Erasmus
K mému vysněnému studiu v zahraničí už zbývá jen několik málo kroků. Už se nemůžu dočkat, až budu mít všechno to příšerné papírování za mnou. I když, ono zas brzo začne nanovo :)


Po mém příjezdu z německa jsem se pár dní rozkoukávala, prala a pak se vydala na Filozofickou fakultu (FF) oznámit zahraniční výjezd. To jsem cělá já. Nakráčím si do místnosti za mou oborovou referentkou a zjistím, že mi chybí potvrzení o přijetí na zahraniční uni. Sakra.

Naštěstí tu babiznu protivnou, co mi zněpříjemňovala život celý minulý rok asi vyrazili a tak se na mě místo toho obrací sympatická a příjemná mladá slečna. Chybějící dokument mám naskenovat a bude to. Takhle se mi to líbí. Ještě si pobyt zapsat do ISu a s FF jsem pro letošní rok skončila.

Další návštěvu jsem věnovala Centru zahraničních studií (CZS). S pečlivě vyplněnými formuláři jsem se vydala na krátkou návštěvu. Jen formalita. V kabelce mi leží vyplněný Learning Agreement, dvakrát vytisknutá a vyplněná Finanční dohoda, Čestné prohlášení, Potvrzení o přijetí na zahraniční univerzitu a Žádost o přiznání stipendia. Takový hezký štos veledůležitých papírů.

První problém nastane, když si moje koordinátorka, po podepsání všech smluv, vyžádá vytištěný akademický kalendář zahraniční Uni. Na mém potvrzení o přjetí totiž nejsou žádná přesná data a je pouze v němčině. Dvacet minut do zavíračky CZS. Pádím do studovny a ze svých zbývajících 4 korun na účtu tisknu akademický kalendář.

Pádím zpátky a slavnostně jí předávám poslední veledůležitý papír. Jenže ouvej. Já pitomec napsala na všechny smlouvy špatné konečné datum mého pobytu. Místo 9.2. jsem si pobyt, omylem, prodloužila až na 9.3. Paní na CZS je však milá a mechanicky opravuje všechny data. Jenže... Údaje o délce pobytu a výši stïpendia jsou už vyplněné. Tak nazdar a těšíme se na vaši další návštěvu.

Vzteky, na sebe, vidím rudě a potupně couvám z kanceláře. Nejen, že se mi tímhle můj pobyt zkrátil o jeden měsíc, ale i stipendium bude podstatně skromnější. Ale já něco vymyslím. To by v tom byl čert, abych z toho nevymámila aspoň něco.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama