729x90

Poslední formality. Nebo ne?

16. září 2012 v 10:00 | Monika Bukáčková |  Erasmus
S vidinou poslední návštěvy CZS jsem se vydala s vyplněnými formuláři a správnými daty vystát klasickou frontu. Nejdřív jsem svou návštěvou poctila mamku v práci, která mi vše vytiskla, jelikož můj Milý odmítá koupit nový toner. Pak podepsat, zkontrolovat a ať tam jsem ještě před otevíračkou.Sice jsem dorazila před 12, ale to už se u dveří začal tvořit štrůdl. K mé referentce jsem v pořadí třetí. No, to ještě není taková hrůza. Mezitím se posunu až na čtvrté místo, protože jeden chlapec je rychlejší než reflexy ostatních a bez ostychu se tam procpe. Z nosu už mi lehce stoupá pára.

Za půl hodiny se však konečně dostávám na řadu. Seznamuji paní referentku s mou situací a ona si na mě dokonce vzpomíná. Pozastaví se jen nad formátem mamkou vytištěných dokumentů a já se modlím, abych to nemusela tisknout znova. Tohle už je opravdu naposled, říkám si.

Můj problém, se zkráceným počtem měsíců, jsem vyřešila šikovně. Posunutím mého příjezdu o jeden jediný den, jsem dostala nárok na výplatu stipendia za 4,5 měsíce. No 200 Euro navíc se hodí. Po několika minutách odcházím s pocitem uspokojení. Konečně mám to nejdůležitější za sebou.

Teď už jen sehnat jméno neznámého podepisovatele mého Learning Agreementu (podpis je nečitelný a jméno není vyplněno), aby bylo vše po formální stránce kompletní a jede se. Jenže u mě není nikdy nic zcela jednoduché.

Hned po příchodu domů na mě čeká na mém ISu zpráva od milé paní referentky:

Slečno Bukáčková,

dnes zde byla studentka jedoucí do Regensburgu, smlouvu jsme uzavřely na 5 měsíců, protože tvrdila, že se zkoušky do 9.2. nedají stihnout, že to jsou zkušenosti ostatních studentů.
Pokud chcete, můžete tedy smlouvu také přepsat na 5 měsíců, na které máte nárok dle bilaterální smlouvy. Musela byste je ale vytisknout znova a přinést také novou žádost o stipendium. Změnu v databázi bych provedla.

Koukám na dopis a po malých dávkách ke mně přichází záchvat smíchu. První smlouva byla (bez mého vědomí sepsána dobře) a teď mě čeká další cesta do centra, další vystání fronty a další narážky na můj nedokonalý formát. No jo, ale 200 Euro je 200 Euro a tak se psychicky připravuji na svoji další cestu na CZS. Nakonec klobouk dolů před paní referentkou. Mohla se na mě vykašlat a ani mi tuto drobnost neoznamovat. Takhle si díky ní mohu přijít na peníze navíc a možná i o něco delší pobyt. Tentokrát jedu ale na CZS opravdu naposledy...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama