729x90

Když se daří, tak se daří aneb Všechno se to komplikuje

3. září 2012 v 10:27 | Monika Bukáčková |  Erasmus
O studiu žurnalistiky jsem snila už dlouho. Bohužel mi moje přijímačky hned po maturitě nevyšly a tak jsem začala studovat němčinu. Tu jsem si zamilovala a rozhodně nelituju. Na příští rok (letos na jaře) jsem se však přesto rozhodla tu žurnu zkusit ještě jednou. Ovšem jen jako kombinované/dálkové studium.


Krátce po mé nominaci na Erasmus jsem se dozvěděla další výbornou novinu. Od září začnu studovat žurnalistiku. Moje snažení se povedlo. Ale ouvej… To budu zrovna v Německu. Když se daří moc věcí najednou, zadělává si člověk na pořádný guláš. Já jsem se však rozhodla to zvládnout všechno, stůj co stůj.

Až sem do rukou dostala oficiální rozhodnutí o přijetí, napsala jsem všem mým budoucím žurna-profesorům mail a popisem mé situace a dotazem na docházku eventuelně individuální studijní plán. Jelikož se jedná o kombinované studium, musím absolvovat pouze čtyři povinné předměty, což není nemožné.

Tři z profesorů mi ve stručnosti odepsali, že s docházkou žádný problém není. Pokud budu plnit online úkoly a dorazím na zkoušku, mohu studovat i z Německa. Na závěr, že prý přejí hodně štěstí v Německu. Už jsem se začínala těšit, jaké prima profesory jsem to schytala, ale jak se říká, nechval dne před večerem.

Pan PhDr., Ph.D. mi odpověděl, že pokud nebudu studovat na fakultě sociálních studií (FSS) nemohu si zapsat žádné předměty. Nějak pozbývám smysl jeho vyjádření a marně se ho snažím v mailu vypátrat. Ptám se známých a zkouším svůj předchozí email formulovat jasněji, aby pan PhDr., Ph.D. pochopil můj záměr. Takže ve zkratce: "Na fakultě studovat budu. Skrz můj druhý obor však vyjíždím na studijní stáž a nebudu mít možnost být fyzicky ve výuce. Je problém dojít jen na zkoušku?"

Druhá odpověď byla ještě lepší než ta první. "Pokud studujete v zahraničí, přestáváte být studentem fakulty." A to jako od kdy? V podmínkách programu Erasmus stojí, že pokud se student chce zúčastnit, musí být bezpodmínečně zapsán ke studiu na fakultě. Pán asi moc studoval a teď z toho blbne. Další mail už jsem mu neposlala.

Nechala jsem si od přátel, rodičů a známých potvrdit, že pan PhDr., Ph.D. bude pravděpodobně trochu natvrdlý a přepracovaný. Už se na něj opravdu těším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ileana ileana | Web | 4. září 2012 v 9:51 | Reagovat

Klasika:-D Někteří jsou fakt vypatlaní xD Bys mu to musela jít vysvětlit osobně, aby musel začít přemýšlet o tom, co mu chceš vlastně říct.

Jestli vás v tom předmětu bude víc, prostě se s někým za úplatek domluv, aby tě pokaždé podepsal na prezenční listinu, když to půjde xD Mám taky dvě školy a když se mi kříží dva povinné předměty, řeším to takhle xD

2 Monika Bukáčková Monika Bukáčková | 4. září 2012 v 18:19 | Reagovat

[1]: problém se naštěstí vyřešil za mě. ten předmět v tomhle akademickým roce vůbec nevypsal, takže toho aspoň nebudu muset z Německa zvládat tolik. I když musím udělat všechny předměty, aby mi to kreditově vyšlo. Tak snad se poštěstí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama