729x90

Konec očistce?

4. srpna 2012 v 12:47 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Abych trochu pozvedla atmosféru a nezaměřovala se jen na moje stížnosti ohledně jídla a peněz (což však nepovažuji za nedůležité!), chtěla bych poznamenat pozitivní vývoj mého vztahu s Jaminou. Nerada bych tuto novou proměnu zakřikla, ale po šesti týdnech společného soužití pozoruji jistou změnu v jejím chování.


Začala klepat při vstupu do mého pokoje. Už žádné buzení v pět hodin a dětské připomínky, že tohle není MŮJ pokoj, ale pokoj jejích rodičů. Když odchází na zahradu, ohlásí mi to. Už nemusím zažívat minuty děsu, kdy ji hledám na obrovské zahradě a děsím se jejích výletů přes frekventovanou silnici.

Co je ale nejlepší, zcela vymizelo kousání, kopání, škrábání, křik a nadávky. Místo toho se těším z objetí, pusinek a hry na to, že jsme sestry. Není to jen hra, pro Jaminu jsem opravdu sestra a tak máme společné oblíbené knížky, pastelky a plyšáky. Z této nové, milé, Jaminy, mám obrovskou radost. Možná, že se mi po ní po mém odjezdu díky posledním dnům přece jen někdy zasteskne.

Nevím, jestli je to stav trvalý, nebo dočasný. Určitě hraje svou úlohu fakt, že při jejím probuzení jsou v posledních dnech vždy přítomni rodiče. Můžu jen doufat, že poslední týdny mého pobytu bodou probíhat v klidu a pohodě. Tento týden si užívám relativní volnosti, díky dovolené, kterou čerpá jak Elke, tak Benjamin. No, a příští týden šupajdí dětičky zpátky do školy a školky. Sláva německému školskému systému a šestitýdenním prázdninám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 ileana ileana | Web | 5. srpna 2012 v 22:22 | Reagovat

To je kruté, jen šest týdnů letních prázdnin! xD Je asi fakt, že jak si ta malá zvykla, tak s tebou přestává "vykvedlávat" xD Asi se ti povedlo si dobře nastavit mantinely, kam až slečna může zajít:-) Jak to tak čtu, tak se skoro až divím takovému lehkému a optimistickému tónu, ve kterém se tvoje články nesou:-)

2 bukmon bukmon | Web | 5. srpna 2012 v 22:55 | Reagovat

[1]: Oni mají zase na podzim dva týdny letích prázdnin a konkrétně tyhle děti je stráví na jihu Itálie, tak bych je moc nelitovala :D Já jsem po prvním týdnu pochopila, že jí musím přestat lízt do zadku a teď už jí klidně zabouchnu dveře před nosem, když neklepe. Žádný mazlení, ona pak pochopí, že musí změnit přístup. Ale před rodičama hraju hodnou au-pair samozřejmě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama