729x90

Jedny dveře se zavřely a druhé zejí dokořán

31. srpna 2012 v 7:58 | Monika Bukáčková |  Erasmus
"…nominoval jsem Vás z bohemistické kvóty do Řezna." Takto začínající email jsem dostala několik týdnů po mém velkém neúspěchu u výběrového řízení na Erasmus. Trochu se mi zatmí před očima a okamžitě píšu, že s radostí přijímám. Nedochází mi, kam to jedu, kdy jedu a přes jakou katedru vlastně. Před sebou mám jen myšlenku, že není všechno ztraceno a že jsem si přece jen to svoje zahraniční místo vybojovala.


Po důkladnějším informování jsem přišla na následující. Budu studovat na podzim - první změna. Budu studovat na bohemistice - druhá změna. Naštěstí mi stačí absolvovat jen dva předměty na bohemistice a zbytek si můžu vybrat adekvátně k mému studiu v ČR.

No dobrá. Teď jen zužitkovat všechny mé teoretické vědomosti o postupu při nominaci a zařídit všechny formality. Jak už dobře vím, nejdůležitější je přihláška a ubytování. Všechno nacházím vcelku bezproblémově na stránkách Universität Regensburg a během týdne vyplňuji a posílám. Posílání těchto formulářů mě čekalo ještě několikrát, protože česká pošta dokáže ztratit ty nejdůležitější dopisy a jak na potvoru ty moje.

Během čekání na odpověď o úspěšném obdržení všech dopisů se pídím po předmětech, které můžu na Uni v Německu studovat. Nacházím toho spoustu, ale nabídka na příští zimu bude zveřejněna až v polovině léta. Uzávěrka je ale 15.6. No, byla to docela zábava. Naházela jsem si do obávaného Learning Agreementu (LA) všechny předměty, které mě nějak zaujaly, a domluvila si konzultaci, abych to probrala s mým oborovým koordinátorem.

Konzultace probíhala následovně:
1. 1. Předám koordinátorovi seznam předmětů
2. 2. Koukne na ně
3. 3. Řekne: To by šlo
4. 4. A já valím zase domů

Aby mi nebylo tak trapný, že jsem ho rušila zrovna, když se s chutí zakusoval do svého oběda, zeptala jsem se na několik věcí, které jsem sice věděla, ale za zeptání člověk nic nedá.

Pak jen honem na CZS (centrum zahraničních studií) pro podpis a zase na naši slavnou poštu. Všechno jde jak po másle a já si říkám, proč všichni kolem LA dělají takovou vědu. Pokud obětujete trochu času na netu, jde všechno velmi rychle. Je potřeba se akorát zorientovat v cizím systému. Horší je čekání na úspěšné doručení dopisu. To jsou a ještě budou pořádný nervy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Říjnová Říjnová | Web | 11. září 2012 v 21:27 | Reagovat

Já jedu taky do Regensburgu :D s LA jsem se moc nesštvala, něco jsem tam nafrkala, jelikož se to odesílalo brzo a většina předmětů v zimě stejně nebude. Takže se to bude měnit. No stress :D Znám slečnu, co to absolvovala loni, tak jsem se jí ujišťovala, jestli to je fakt jedno, co tam teď napíšu, jak mi tvrdila jedna lektorka u nás, která odtud je a bude tam teď v zimáku učit asi dva předměty.
Jinak mi taky bylo řečeno, že na začátku se píše jakýsi rozřazovací test, na základě kterého ti taky doporučí výběr předmětů.

2 Monika Bukáčková Monika Bukáčková | Web | 12. září 2012 v 8:18 | Reagovat

Jojo o tom testu vím, ráda bych si tam zapsala nějaký jazykový kurz a pro ten to je nezbytný předpoklad. Tak třeba se tam někde nakonec potkáme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama