729x90

Berlín 3/3: Návrat do pekla

26. srpna 2012 v 9:00 | Monika Bukáčková |  Cestou necestou
Poslední den v Berlíně jsme se vydali trochu za město a na mé přání jsme si vyjeli do koncentračního tábora Sachsenhausen. Ráno jsme dali pápá hotelu a s pomocí naší GPS se vydali na cestu.


Počasí se konečně trochu umoudřilo a dalo se dokonce i lehce dýchat. Dopoledne jsme dorazili k památníku a bývalému koncentračnímu táboru. Ponurá atmosféra, počasí po psa a pustá zem vyvolávaly husí kůži. Člověk se bál pomyslet co se nachází několik centimetrů pod zemí.

Po celém areálu bývalého lágru se nacházely pomníky za padlé oběti Polska, Ruska, Nizozemska a dalších zemí, které zažili nacistickou čistku. Na informačních tabulích jsme se mohli seznámit i s osudy osvobozených vězňů, které taky nekončili zrovna šťastně.

V poledne jsme si demonstrativně dali jídlo z McDonalda a vydali se na dlouhou cestu do Drážďan. Při motání v berlínských ulicích na nás po vydatném jídle padla únava. Naštěstí nás na jedné křižovatce rozptýlil mladý žonglující komik a vysloužil si od nás dokonce nějaké to Euro.

Kolem páté hodiny jsme dorazili do Drážďan. Našli jsme hotel a dokonce i relativně výhodné místo na parkování. Na recepci nás trochu zkásli, ale za odměnu jsme dostali krásný pokoj a čisté koupelny na chodbě.

Večer jsme se vydali tišit hlad mého Milého. Dusno však už postoupilo a tak se počasí změnilo z přijatelného na nedýchatelné. Na náměstí v centru města jsme našli nákupní galerii a doufali, že uvnitř se bude skrývat i nějaký ten currywurst. Po vymotání se v labyrintu obchodů, chodeb a zdánlivě nekončících uliček jsme našli spásu v podobě stánku s občerstvením.

Počasí ale začalo rychle gradovat a tak jsme se honem doplahočili na pokoj a z okna sledovali zuřící bouři. Moje předpověď na zítřejší den: Vyčištěný vzduch a příjemné teplo. Tak snad se nám to vydaří…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama