729x90

10 pravd o Jamině

20. srpna 2012 v 9:00 | Monika Bukáčková
Během společného soužití s Jaminou jsem se o ní dozvěděla téměř vše. Tady je výběr toho nejzajímavějšího a nejdůležitějšího, kolem čeho se točí život malé pětileté holčičky.


1. Až bude velká, chce být chovatelkou koní. Jamina miluje koně a vše, co se kolem nich točí. Navštěvuje hodiny jízd, kupuje si časopisy s koňmi a většinu jejich plyšáků tvoří koníci. Už si šetří dokonce kapesné, aby si vlastního koně mohla koupit.

2. Miluje, když jí říkám Jaminka. Jednou jsem se zmínila, že v Česku by ji lidé zdrobněle nazývali Jaminka a ona si toto pojmenování okamžitě zamilovala, stejně jako já i Elke.

3. Zbožňuje modrou barvu a předčítání pohádek. Tolik knih, co tady, jsem nepřečetla snad za celý život. A to patřím mezi vášnivou čtenářku.

4. Má spoustu neviditelných kamarádů. A ti jsou většinou zodpovědní za pokreslené stěny, rozstříhané oblečení, rozlité tekutiny a všechny vylomeniny, které Jamina tropí.

5. Nejraději jí lasagne a spageti carbonara. Za tyto její oblíbená jídla mohu být jedině ráda, protože těstoviny jsou mým milovaným pokrmem.

6. Jamina má sedm dalších jmen. Její rodiče jí z úcty k vlastním rodičům dali jména všech babiček a ještě nějaká navíc. Celým jménem je Jamina Muriel Charlotte Ingeborg Irma Sara Britta Dita …. Jamina je odvozená z Benjaminova křestního jména. Ingeborg je babička z tátovy strany. Dita je nevlastní babička z mamčiny strany. Britta byla vlastní babička z mamčiny strany. Irma byla babička Elke a Charlotte babička Benjamina. Muriel znamená: Ta co pochází z moře, kde byla Jamina taky počatá :) No a Sara je jednoduše velmi oblíbené německé jméno.

7. Nejraději usíná a probouzí se při škrabkání zad. Tato uspávací a probouzecí metoda je vyzkoušená, osvědčená a zároveň děsně roztomilá.

8. Její nejlepší kamarádky jsou Frida a Anni. Obě jsem měla tu čest poznat. Každá je jiná a s Jaminou se skvěle doplňují.

9. Chtěla by se znova podívat do Maroka. Tuto zemi navštívila s rodiči před několika lety, a i když musela být opravdu malá, zůstali jí skvělé vzpomínky. Proto neustále plánuje cestu do Maroka a všechna ostatní místa s touto zemí srovnává.

10. Pořád spí v posteli rodičů. Tento zlozvyk jí vydržel ještě z raného dětství, a přestože je holka už předškolní dítě, ve své posteli usne jen stěží. Přeji rodičům i jí, aby se tohoto návyku co nejdřív zbavila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama