729x90

Volné dny a prázdný žaludek

31. července 2012 v 20:27 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Až do této chvíle jsem si na život u rodiny Heinitz/Schmidt nemohla stěžovat. Na denní řád, tudíž pozdní snídaně a noční večeře jsem si během několika dní zvykla. Jenže se situace začala trochu vyhrocovat.


Nepatřím mezi lidi, kteří rádi a dlouho vyspávají. Pokud mám na starosti Jaminu, vstávám o půl osmé a pokud mám volný den, vylézám kolem deváté. Mám pak dlouhý den a spoustu času na vlastní program. Jenže… Rodiče teď oba dva čerpají dovolenou a tak se snídaně z deváté hodiny přesunula na půl 12. Dodržují se tady jistá pravidla, mezi která patří, že rodina snídá vždy pohromadě. Ráno sním tedy většinou rychle banán a pak potlačuji kručení v břiše, než nadejde doba snídaně (rozuměj oběda).

Obědy se po celých pět týdnů pohybovaly kolem třetí, až čtvrté hodiny odpolední. Řešila jsem to malou svačinkou v průběhu dne a neměla s tím sebemenší problém. Jenže… Obědy se v posledních dnech zcela vypustily. To znamená, že jediné teplé jídlo (pokud vůbec) je večeře podávaná po deváté hodině večerní.

Během předchozích tří dnů tak žiji na knäckebrotech a müsli. Jen se ptám sama sebe, kde se stala chyba. K problémům s nevyplacenými penězi se přidává pocit prázdného žaludku, což na náladě rozhodně nepřidá. Nejvíce mě ale udivuje, že tento denní režim zřejmě všem členům rodiny vyhovuje. Děti se jídla nedožadují, nesvačí, ba ani nevypadají hladově. Stejně tak i rodiče.

Snažím se akceptovat tento denní rytmus a jiný životní styl. I když se díky tomu začínám pomalu těšit na naše domácí obědy mezi dvanáctou a jednou hodinou odpolední, kde porce pokrývá celý povrch talíře a ne jen jeho mizivé procento.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 ileana ileana | Web | 2. srpna 2012 v 11:52 | Reagovat

Ow, upřímnou soustrast. Já bych takhle s jídlem nepřežila, jsem na pravidelnou stravu děsně háklivá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama