729x90

Objevování Německa Nr. 1

23. července 2012 v 11:32 | Monika Bukáčková |  Au-pair
O víkendu jsem konečně uprchla z každodenní rutiny a vydala se za objevováním Německa. Přesněji řečeno Hamburgu a Lübecku. V pátek večer jsem byla Elke odvezena na nádraží v Oldenburgu, zakoupila jízdenku do Ahrensburgu, vysloužila si pevné objetí a byla nechána na pospas osudu.


Cestou se objevily menší komplikace ve formě zpoždění, změny nástupiště nebo mého panického vystupování na špatné zastávce a následného překotného návratu do vlaku. V Ahrensburgu mě už čekal odvoz od Hanse-Dietera (Benjaminův tatínek) a já si konečně mohla vydechnout. "Doma" jsem dostala najíst, napít a také nespočet map, rad a tipů co musím v Hamburgu všechno vidět. Bojový plán byl vymyšlen a já jsem se spokojeně svalila do postele.

Ráno rychlá snídaně a vybavena deštníkem, celodenní jízdenkou a obtěžkána průvodci, mapou, plánem metra a půllitrem vody jsem se vydala na celodenní výlet.

Trasa začala na Hauptbahnhof, odkud jsem se vydala na údajný výprodej knih. Bohužel se koná každý den, krom víkendu. Smolík. Ale pokračujeme dál. V blízké výstavní hale jsem objevila zajímavou expozici. Otevřeno od 11. Sakra. Je teprve půl desáté. No neva. Vydávám se na průzkum centra města včetně nákupního centra a radnice. O půl dvanácte už stojím na Landungsbrücken, kde mě čeká loď a projížďka po hamburském přístavu. Po hodině a půl šplouchání vln, pokřikování racků a obdivování impozantních lodí jsem opět vystoupila na pevnou zem.

Podle svého plánu se vydávám hledat Treppenviertel, kde má být několik tisíce schodů a stejně tolik turistů. Místo toho však dojdu do Elbenparku a k největší atrakci Sommerdom. Takový putovní Pratr v Německu. Bohužel je moc brzo na všechno ejchuchu a tak si chvilku pobloudím v nejošklivějších uličkách St. Pauli a hurá na tu slavnou výstavu.

Hned u vchodu zouvám boty, odkládám všechny věci do skříňky a stoupám po vratkých schodech do nebeských výšin. Sedm metrů nad zemí je zavěšená plošina s lesklým povrchem a na ní zažívají návštěvníci zvláštní pocity závratě, nestability a zdání chůze po vodě. Po tomto zážitku spočnu na chvíli u krásného Binnenalster. Jezero je přímo uprostřed města a já mám jedinečnou možnost sledovat závodníky triatlonu, jak se perou s mořskými vlnami. Triatlon se shodou okolností koná přesně v tu dobu, co jsem poctila Hamburg svou maličkostí. Jsem prostě klikař.

Konečně je večer a já vdechuji atmosféru jedné z největších poutí, jaké jsem se mohla zúčastnit. Hodinu a půl se procházím mezi atrakcemi a nasávám ozvěny křiku, smíchu a směsici sladko-slaných vůní linoucích se ze stánků s občerstvením.

Noční program jsem si naplánovala v Planten und Blomen, což je obrovská zahrada plná exotických i místních rostlin, kde se každodenně koná Wasserlichtspiel. Jezero se rozzáří barvami a gejzíry vody občas osvěží zvědavé publikum. K tomu všemu hraje klavírní hudba a já nestačím žasnout, co se všechno dá pomocí vody a světel dokázat.

O půlnoci se vracím unavená, hladová a spokojená po celodenním objevování německé metropole. Už se nemůžu dočkat zítřka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 ileana ileana | Web | 23. července 2012 v 13:41 | Reagovat

To zní úplně pohádkově:-) Mám skoro chuť jet do Hamburku už jen kvůli té výstavě xD Mohli by někdy něco takového udělat v Brně xD Vypadá to na super výlet a dobře o tom píšeš:-)

2 bukmon bukmon | Web | 23. července 2012 v 13:53 | Reagovat

[1]: Ta výstava byla fakt unikát. Holt já trpím trochu závratí, takže šlo i trochu o sebepřekonání. Kdyby tě to zajímalo, tak stránky toho umělce jsou www.antonygormley.com

3 ileana ileana | Web | 23. července 2012 v 14:15 | Reagovat

Díky, fakt úplně zírám:-) Jsem ti trochu zaspamovala rubriku komenty, ale nemohla jsem si pomoct:-D Hrozně me baví styl, jakým píšeš a mám nutkání všechno komentovat xD

4 Ježurka Ježurka | Web | 27. července 2012 v 12:41 | Reagovat

Obdivuji Tě, že se sama pustíš "do světa", ale je vidět, že vše také vyšlo! Máš mé sympatie!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama