729x90

Na ostrov Fehmarn za exotickou zvířenou

19. července 2012 v 19:33 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Už několikátý den leje jako z konve a tak, protože jsme vyčerpali veškerou zajímavou nabídku filmů v kině, jsme se rozhodli navštívit ostrov Fehmarn. Na ostrov se dá pohodlně dostat skrz most, který je poblíž mého milovaného Heiligenhafenu. Pro tento den jsem byla zproštěna povinnosti hlídat Jaminu, protože při dlouhé cestě usnula a nikdo ji moc nechtěl budit. Jsem já to ale šťastlivec.


Protože se v tom lijáku opravdu nedalo nic moc dělat, navštívili jsme výstavu plazů. Plakáty visí už několik týdnů na každém rohu, tak to přece musí stát za to. Expozice pod stanem vypadá na první pohled příjemně a i dovolení fotografovat se mi zamlouvá. Mačkám spoušť jak divá a fotím každou slizkou potvůrku. Celou dobu však pošilhávám po velkém plakátu: Vzpomínkové foto s hadem, plazem nebo pavoukem. Cena 5 Euro.

Jednak se mi nechce platit 5 Euro, zrovna když vypadám, tak jak vypadám, a zároveň je mi to trochu trapné. Ke konci prohlídky si všimnu, jak někdo z personálu vytahuje nádherně zeleného ještěra. Stojím a koukám, jak kdybych byla přikovaná. Samozřejmě mě ošetřovatel zaznamenal a naznačil, že si můžu ještěráka pohladit. Jupí!

Hladím, hladím a za chvilku už fotím a fotím. Po chvilce mlčení se zeptám, jestli se s pánem a ještěrákem můžu vyfotit. Pracovník je zdolán mým zářivým úsměvem a já zase teplou kůží ještěráka. Paráda. Teď už se ale opravdu chystáme k odchodu. Jenže…

Pán zamíří rovnou k teráriu s tarantulí. No to je na mě trochu moc a tak se držím v povzdálí a sleduju, jak si děti nadšeně prohlíží a hladí tarantuli. Najednou ticho a všichni čučí na mě, včetně pána s tarantulí, a jestli si ji nechci taky pohladit. Chci, nechci, chci, nechci, CHCI! Po malém zdráhání drbu chlupatého pavouka a dokonce je to docela fajn. Okamžik na to mi ho pán dává do ruky a ať sem prý v klidu. Cítím závistivé dětské pohledy a vychutnávám si zážitek, jak jen to jde.

Nakonec odcházím z výstavy s fotkou s ještěrákem, rukou poznamenanou tarantulákem a ušetřenýma 5 Eurama za fotografii s exponátem. No, co dodat. Zářivý úsměv a zahraniční přízvuk prostě okouzlí i ošetřovatele ještěrek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 ileana ileana | Web | 23. července 2012 v 14:11 | Reagovat

Aaaaa, tu ještěrku budiž, ale někdo dát na deset metrů ke mně tarantuli, tak zbaběle uteču xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama