729x90

Jak zkrotit malého ďábla?

3. července 2012 v 22:31 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Po rychlém zabydlení a sžitím se s rodinnými pravidly a zvyky, jsem začala každý den svádět boj. Mým nepřítelem bylo pětileté rozmazlené dítě. I když se rodiče snažili všemožnými prostředky nastolit v rodině pevný řád a striktní výchovu, u nejmladšího benjamínka postup selhával. Jamina prostě byla, je a zřejmě i bude zvyklá dělat to, co chce!


První týden jsem měla za úkol noční hlídání. Brnkačka! Přečtu pohádku a dítě usne. Tady se musím pousmát nad svou předchozí naivitou a růžovými brýlemi, které jsem měla po příjezdu stále nasazené. Spánek se sice ten den (výjimečně) konal, ale až po půl hodině usilovného pláče a mé neschopnosti ho nějak ztišit, zmírnit nebo přesunout z mého dosahu. Od té doby však vím, že neposlušné holčičky se z pláče léčí dietní colou a pizzou. Zaznamenáno!

Velmi častým jevem je také období ignorace, kdy se mnou i přes mou vehementnou snahu o autoritativní tón a gramaticky korektní němčinu odmítá komunikovat. Řešení? Vsadím se, že nedoběhneš k tomu plotu dřív než já! Vyzkoušeno a otestováno, zaznamenáno! Funguje v 95% případech. Ve zbylých procentech nezbývá, než j nezpustit z očí a nasadit si mp3 nebo popadnout knížku, aby se zabil ten dlouhý čas čekání.

Jamina kašle jak tuberák, ale ponožky ani kalhoty si na sebe prostě neobleče. Přemlouvání, prosby, vyhrožování, to vše se míjí účinkem. Pokud je nablízku její dobrá kamarádka, doporučuje se využít ji jako volavku a přes psychologické hry ji dostat tam, kam potřebuji. V praxi znamená: Frido, chceš na ruku trochu mýho parfému? Jamino, ty chceš taky? Tak si vem ponožky a obleč si kalhoty. Efekt okamžitý, úspěch zajištěn. Zaznamenáno!

Na chvíli se otočíte a dítě je pryč! Nemůže být přece daleko, byl to jen okamžik. Ani by nestihla vyjít z domu. Po prohledání všech místností, včetně tajné skrýše (její objevení mě už stálo mnoho sil), se se zoufalstvím koukám do trouby i na střechu. Škoda, že mě nenapadlo se podívat pod postel! Když už je objekt nalezen, zbývá ta složitější část. Pokud vás to zlatíčko nezpozorovalo, jak jásáte při jeho nalezení, osvědčená metoda zní: Kde ta Jamina může být? Pokud však nemůžete předstírat, že ji/ho nevidíte, vymyslete si největší blbost, co vás napadne. V mém případě: hra na indiány! Hodina líčení, nošení klobouku a stupidních her vás však naučí, že je lepší nechat dítě pod postelí ideálně až do večera. Zaznamenáno!

Pokud všechny metody selžou, použijte zbraň nejsilnější. Doplňte svůj chybějící respekt, respektem rodičů. Výhružka: Mám to říct mámě?!, funguje jako mávnutí kouzelným proutkem. Zbraň se nedoporučuje používat příliš často. Hrozí prokouknutí, že blafujete. Při příležitostném použití je však úspěch zaručen. Zaznamenáno!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 Little (T)error Little (T)error | Web | 15. července 2012 v 13:09 | Reagovat

Božské.. :)
Je to holt zlatíčko. Chce to asi pevné nervy a ty já ti závidím.. :) Hurá do čtení dalšího článku! :)

2 ileana ileana | Web | 23. července 2012 v 13:48 | Reagovat

Boží xDDD Cola s pizzou mě fakt dostala xDDD A rady jak na dítě mě pobavily taky xD

3 Ellie Blanchet Ellie Blanchet | Web | 6. srpna 2012 v 17:15 | Reagovat

hmmm tohle skutečně využiju. Celý léto mám totiž na starost dvě sedmileté obludy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama