729x90

Jak au-pair vyzrála nad úklidem

28. července 2012 v 10:52 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Jako pro každé dítě, je i pro Jaminu úklid pokoje velmi bolestivým a nepříjemným zážitkem. Stejně tak i pro mě, jelikož se toho procesu musím chtě nechtě účastnit. Podaří se mi namotivovat kamarádku Anni a ta hnedle mizí do pokoje rovnat panenky, bohužel ale sama. Rychle ji běžím zastavit s tím, že čekáme na Jaminu. Ta se schovala do své bomba skrýše pod schody a trucovitě si drží ruce na uších.


Snažím se Jaminu nejdřív po zlém, pak po dobrém přesvědčit, že úklid může být i zábava. Pustíme si hudbu, všechno bude paráda. V tom se vrací Anni, že vlastně taky uklízet nechce. Mezi zuby drtím všechny české a německé nadávky co znám a snažím se nepropadat panice. Jamina však musí na záchod a za chvíli volá, ať ji jdu utřít. Hohohó, tohle už ti nežeru. V 5,5 letech se už budeš utírat sama, když to umíš. Sedím na schodech a čekám, jestli teda někdy vyleze.

Místo, aby Jamina vylezla ze záchodu, vleze na záchod její tatínek, pronese pár slov a už se valí do pokoje uklízet. Dobře, tento boj jsem prohrála, ale ten pokoj DNESKA prostě uklidíme. Zapnu hudbu, holkám dám za úkol sbírat pastelky a sleduju, jak boj pokračuje. Místo, aby se binec ztenčoval, narůstá hromada vytahaných knížek a plastelíny.

NÁPAD! Chvilku se rozhlížím po pokoji a pak si začnu strkat všechny hračky do kapes, navlíkat na sebe minioblečení a všemožné střapce a čelenky. Holky na mě čučí a nechápou. "Když ty hračky nechcete vy, vezmu si je s sebou do Brna. Mamce a bráchovi se to určitě bude líbit. Jééé, tuhle knížku jsem vždycky chtěla!" Už mám pěknou hromadu a odnáším si ji do pokoje. Jako mávnutím kouzelného proutku začnou holky kmitat, rvát mi věci z rukou a dávat na své místo. Takovou rychlost jsem ještě neviděla.

Za dvacet minut je uklizeno, ale holky se snaží furt najít věci, které bych mohla ukrást/ony uklidit. Hra měla očividně úspěch a tak se ji snažím využívat, dokud neomrzí. S takovouhle to uklízení baví i mě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 ileana ileana | Web | 30. července 2012 v 20:40 | Reagovat

Super xD Tvoje nápady, jak na děti, si ukládám do pokladničky v hlavě xD Kéž mi podobné fígle budou jednou taky fungovat xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama