729x90

Co se na aupair naučíš, doma jako když najdou

18. července 2012 v 11:16 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Rodinka, u které dokončuji právě čtvrtý týden bojů s malým záškodníkem, je velmi přírodně založená. A tím nemám na mysli hippie styl, neoholené podpaží nebo kouření trávy. Na obrovské zahradě, které plynule pokračuje v les a pole, se pěstuje všechno možné. Angrešt, jahody, rybíz, maliny, jablka, třešně, salát, rajčata a spousta dalších věcí, které neumím pojmenovat. A co se nevypěstuje, to se koupí v BIO obchodě.


Většina pochutin se konzumuje u večeře nebo k snídani, ale protože je toho opravdu hromada, vaří se každoročně marmeláda. Pro holku z Brna je domácí marmeláda jen mýtus z vyprávění. Domácí v Brně znamená vlastnoručně koupená. No, a jelikož jsem letos v létě přítomna a nesmím u ničeho chybět, čekala mě lekce ve vaření marmelády.

První krok: nasbírat všechno co najdeme na zahradě, protože tady se nejraději dělá tzv. miš-maš. Maliny, rybíz, třešně a jahody nasbírány. Fertig.

Druhý krok: Očistit všechno ovoce a připravit příhodné podmínky. V praxi znamená vyvařit sklenice, nachystat hromadu cukru a ten největší hrnec, co najdu. Gehen wir weiter!

Krok třetí: Vyslechnout si podrobný postup od Elke. Smíchat všechno ve správném poměru a přivést k varu. Jakmile začne celá směs vařit, míchat tři minuty. A tím míchat, se myslí opravdu míchat. Jako když děláš puding, dodává Elke. A pak okamžitě dát do sklenic. Nakonec obrátit dnem vzhůru a hotovo. Also los!

Krok čtyři: Samotný akt vaření však v praxi probíhá zcela jinak. Benjamin se jako správný chlap ujal zasvěcení mého do správného kulinářského umění. Tzn: Zapomeň všechno, co ti Elke říkala. Poměr si upravíme podle potřeby. Mícháme jen na začátku a jakmile přejde směs varem, přestane nás zajímat :D S dávkováním do sklenic vůbec nespěcháme a obracení sklenic je zbytečný. Proč? Prostě je to výjimka. Guten Apetit.

Celému procesu jen přihlížím a přispívám hlavně poznámkami typu: Elke to říkala jinak. Benjamin se jen usmívá a dělá si to svoje. Ve výsledku však vznikne naprosto dokonale vypadající hmota toho nejlepšího, co roste na zahradě.
Nezbývá než dodat, že odteď už jsem schopná nejen zavřít slepice do kurníku, ale i uvařit marmeládu. Doma už mezitím mamka podle receptu z Grube udělala devět sklenic. Třeba po mém příjezdu ještě nakonec začneme kupovat BIO.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 guess-what guess-what | Web | 18. července 2012 v 11:25 | Reagovat

Páááne jo ... Děláš mi chutě :D ... mimochodem tě obdivuji, dělat aupair :D, četla jsem tolik článků že holky skončily při příjezdu k rodině někde v sračkách a kumbálku, ale jak vidím, tobě se potěšilo :D

2 bukmon bukmon | Web | 18. července 2012 v 12:05 | Reagovat

Já jsem si hlavně vybrala rodinu podle sebe a nešlo to přes žádnou agenturu, tudíž jsem předem téměř stoprocentně věděla, do čeho jdu :)

3 ileana ileana | Web | 23. července 2012 v 14:08 | Reagovat

Lol, my jsme zavařovaly meruňky a tím mi stačily na celý rok dopředu xD

Hlavně, že se marmeláda povedla xD Krok čtyři mě opravdu pobavil xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama