729x90

Cestování může mít mnoho podob

8. července 2012 v 15:00 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Lidé cestují u nejrůznějších důvodů. Za poznáním památek, kultury, za návštěvou známých nebo kvůli dobrému jídlu. Práce a studium jsou také dobré důvody k cestování. Až doteď jsem však neměla tušení, co vše je ochotna udělat matka pro rozmazlené dítě. Zjištění, že Jamina nemá své plyšové prasátko na klíče (o rozměrech cca 10 centimetrů) a její následný hysterický pláč, nás donutily sednout do auta a ujet 30 km, abychom prasátko dostaly zpátky. Vězelo totiž bezmocně v Benjaminové autě. A to by v tom byl čert, abychom ho v tom nechaly!


Zprvu jsem nápad, jet pro nevzhlednou hračku považovala za vtip, poté za zoufalý pokus na chvíli uklidnit brečící dítě, ale až po chvíli mi došlo, že je vše myšleno smrtelně vážně. Elke sedla se zoufalým výrazem do auta, dala Jamině k dispozici svůj apple mobil a hurá na cestu. Představa dalších najetých kilometrů vzbuzovala v Elke nemilé vzpomínky na včerejšek, kdy její starší syn Oscar musel po kousnutí krtkem (ano skutečně ho kousl krtek!) okamžitě dostat injekci. Náhodou však v nejbližším městě neměli dostatek vakcíny, tak pro záchranu svého dítěte musela ujet 80 km do Kielu a zase zpátky, a to v co nejkratší době. Zatímco Elke tiše trpěla při řízení, já jsem si užívala neplánovaný výlet a těšila se na nová místa.

Prvně hrůzně vypadající start dne se nakonec vyloupl v krásné odpoledne, které však nekrásně skončilo migrénou ubohé Elke a mým prvním kulinářským pokusem. Špagety se nerozvařily, koláč neshořel a já jsem konečně po dlouhé době mohla užívat okouzlující přítomnost té lepší stránky Jaminy. Konečně jsem si po několika dnech popovídala s někým jiným než se psem. Konečně jsem zase měla pocit, že tu k něčemu jsem.

Když se k tomu přičte nádherná vycházka po pláži v městečku Sieksdorf, které je plné turistů, racků a zmrzlinových stánků, nemohl být den a celkový týden odpočinku lepší. Doufám, že takových nečekaných výletů podnikneme v budoucnu více. Akorát bychom mohli vynechat to prasátko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 ileana ileana | Web | 23. července 2012 v 13:54 | Reagovat

Malá a velká každodenní dramátka xD Zajímalo by mě, jak se někdo dokáže nechat pokousat krtkem?O_o

Já vím jistě, že v pěti letech ječet kvůli zapomenuté hračce, tak dostanu leda tak na zadek a nikdo by mi pro ni rozhodně nejel xD Obětavá maminka, snad se jí to v budoucnu vrátí xD

2 bukmon bukmon | Web | 23. července 2012 v 13:56 | Reagovat

[1]: U nás právěže fungovala taky výchova stylem, neřvi nebo dostaneš. Je to opravdu o něčem jiným. A to s tím krtkem nechápu sama :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama