729x90

Brněnské pověsti jako pohádka na dobrou noc

21. července 2012 v 15:00 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Když už nápady, jak zabavit pětileté dítě, docházejí, a vám se pořád nechce nechat ze sebe dělat prolézačku, je třeba přijít s něčím novým. V čirém zoufalství jsem se jim pokusila zprostředkovat kousek české kultury vyprávěním pověsti o Brněnském drakovi (děkuji profesorce němčiny, která mě na maturitu donutila se ji naučit celou odvykládat německy). No a heleďme, on je to největší hit letošního léta. Téměř každý večer předříkávám pověst, která neustále vyvolává v očích Jaminy úžas a úděs zároveň. Neuvěřitelné.


I když Brněnské kolo, Pověst o radnici, o kostelu Sv. Jakuba, ani o obléhání Švédů nemají zdaleka takový úspěch, jejich vyprávění zaujme téměř vždy. Pokud to omrzí, můžete jim povykládat strašidelný příběh o českých Velikonocích. Povídání o tom, že holky, včetně vás osobně, dostávají každoročně na zadek, a ještě za to klukům dají vajíčko a čokoládu, zní v Německu jako sci-fi. Holt velikonočního zajíčka bohužel nemáme.

Pro deštivě dny, nebo v případě nemoci, což zažívám s Jaminou zrovna teď, jsem přišla na spásný nápad. Zapátrala jsem hluboko (opravdu hodně hluboko) v paměti a vylovila nápady na vystřihovánky, skládačky a další možné hry (děkuji paní družinářce, že mě naučila tolik zdánlivě neužitečných věcí). Výsledek? Čtyři karafiáty z kapesníků, tři bambule z vlny, asi deset "deček" z papíru, tři masky tygra z papíru, dva náramky přátelství, opět z bavlny, a nakonec dvě papírové krabičky na poklady.

A když to všechno zakončíme typickou německou pohádkou, která v titulkách skrývá jména jako Svoboda, Smetana nebo Zkoumal, je kulturní výměna dokonána. Z veškerých věcí, ať už českého večerníčku nebo upletených náramků, jsem měla větší radost než samotné dítě. Stálo mě to přemáhání, abych si nevzala do postele pastelky a nepokračovala v tvoření sama. Je bezva se aspoň na chvíli vrátit do dětství.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 zimmbawe-tarantule zimmbawe-tarantule | 23. července 2012 v 9:27 | Reagovat

Pěkné :) Nechceš spřátelit blog?

2 bukmon bukmon | Web | 23. července 2012 v 11:01 | Reagovat

[1]: Ráda, ale nejdřív bych se ráda an tvůj blog podívala :)

3 ileana ileana | Web | 23. července 2012 v 14:13 | Reagovat

Taky si na takové akce pamatuji ještě z družiny ^^ Ať nás na výtvarce (ne)učej, co chtějí, tyhle serepetičky malé holky nadchnou skoro vždycky:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama