729x90

Alles ums liebe Geld

30. července 2012 v 14:23 | Monika Bukáčková |  Au-pair
Když jsem sem přijela jako au-pair, měla jsem předem s rodinou domluveno, že si zde v Německu budu zřizovat účet. Ušetří mi to budoucí starosti při mém Erasmus pobytu a nepřijdu tak při převodu Eur na můj český účet o drahocenné peníze.


K zařízení účtu jsme se však dostali až po značné době, protože jsem neměla žádné výdaje a ani potřebu za něco utrácet. Tudíž jsem něco jako účet, úplně vypustila. Dva týdny před odjezdem do Hamburgu jsem ale už zaurgovala Pána domu, jestli by se mnou nezašel do banky a trochu mi nepomohl. Po rozhovoru s bankéřem, kterému jsem téměř nerozuměla, jsem odcházela se zbrusu novým německým kontem.

Vedení zdarma, poplatky žádné, ale jen v případě, že se bude celý internetbanking řídit přes smartphone. Ehm, mám mobil za korunu k nějakému tarifu a funkci jako internet nebo dotykový display neobsahuje ani náhodou. Nezbývá mi, než si koupit za 15 Euro něco jako minikalkulačku, která mi umožní ovládat účet přes internet. Platba je jednorázová a já vyhodnocuji, že se vyplatí.

Další týden jsem se stavila podepsat nějaké papíry, zaplatit tu jakoby kalkulačku a doufat, že karta dorazí, ještě než odcestuji do Hamburgu. S dostatečným předstihem jsem Benjaminovi sdělila číslo banky a konta s ujištěním, že Elke den před mým odjezdem platbu pošle. Další den přijde vysněný dopis, kde je obsažen PIN. Super, ale PIN bez karty je mi tak na dvě věci. Na zítřejší den večer byl naplánován můj odjezd a já nemůžu vybrat peníze z bankomatu!

Nervózně vyzvídám od Elke, kdy asi tak chodí pošta. Odpověď, někdy během dne, mezi 11 a 17, mě opravdu neuspokojí. Vydávám se teda do banky, abych si peníze do Hamburgu vybrala cash. Ale co to. Stav účtu = 0. Nepříjemné, ale uklidňuji se, že odpoledne to tam už prostě musí být.

Odpoledne přichází karta a Elke mi ji předává s hlasitým pokřikem Monika! Monika! Endlich! Chvíli se s ní pomazlím, uznám, že je docela ošklivá a jdu se přesvědčit, zda se suma na účtu změnila. Bohužel, nezměnila. Začínám být značně nervózní, protože moje kapesné z domu stačí jakš takš na cestu tam.

No nic, musím si říct o peníze "na dřevo". Říkám Elke nepříjemnou novinu, že peníze doposud nepřišly. Elke mě ubezpečuje, že mi půjčí, kolik budu potřebovat, a ptá se, kdy Benjamin peníze odesílal. V tom se zarazím a říkám, že peníze měla odeslat ona. V tom se zarazí Elke. Můj mozek jen hlásí: Chyba v Matrixu. Benjamin musel poslední dny hodně pracovat a když mi večer sliboval, že Elke dá vědět, usnul vyčerpáním dřív, než přišla z práce.

Nakonec vyfasuju hotovost, omluvu a ubezpečení, že peníze okamžitě pošlou. Výlet dopadl dobře, ale ještě týden po návratu z Hamburgu stále očekávám slíbenou platbu. No snad to stihnou než jim odjedu, moc času už jim/mně nezbývá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jeli byste do zahraničí jako au-pair?

Ano
Ne

Komentáře

1 Říjnová Říjnová | Web | 30. července 2012 v 16:37 | Reagovat

Chystám se na Erasmus teď na zimní semestr a účet si asi zřizovat nebudu. Co jsem slyšela, na těchhle kolejích, kde mám být já, loni holky platily hotově a jiný důvod asi nemám. Spíš si budu pořizovat německou simkartu. teď mě tak napadá, jak to budu platit. Hm, nepříjemné, to ještě musím vymyslet :D

2 bukmon bukmon | Web | 30. července 2012 v 16:40 | Reagovat

[1]: Já jinou možnost jak platit nemám. Musíme všechno převádět z německýho účtu na účet kolejí, takže to pro mě bylo nejlepší. Simku si taky kupovat budu, ale ještě nevím, co je nejvýhodnější, teď mám německou jenom půjčenou. A kam to jedeš přesně?

3 KIRAhuri KIRAhuri | E-mail | Web | 2. července 2018 v 22:35 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to worsening feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-relieve-breast-pain-during-pregnancy-useful-tips>how to relieve breast pain during pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama